799 353 207

pon. - pt.: 09:00 - 17:00

Ładowarki do samochodów elektrycznych Opel

(27)

Opel jest jedną z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych marek motoryzacyjnych na świecie. Statystyki pokazują, że Opel stoi na podium najchętniej wybieranych przez Polaków aut. Atutem marki jest dobry stosunek ceny do jakości. Czy niemiecka marka w wydaniu elektrycznym również podbija rynek motoryzacyjny w Polsce? Jak Ople z napędem elektrycznym radzą sobie z wyzwaniami elektromobilności?

Sortowanie

Aktywne filtry

wyczyść
  • Marka pojazdu: Opel
- wybierz -
- wybierz -

Aktywne filtry

wyczyść
  • Marka pojazdu: Opel

Stacja ładowania

Alfen Eve Single S-line
od 2890,00
Produkt na zamówienie
Nowość

Stacja ładowania

Alfen Eve Single Pro-line
od 7490,00
Produkt na zamówienie

Stacja ładowania

Alfen Eve Double Pro-line
od 16190,00
Produkt na zamówienie

Ładowarka naścienna

AmperGo EVA Wallbox 1M AC
od 3799,00
Brak u producenta

Ładowarka naścienna

AmperGo EVA Wallbox 2M AC
od 12990,00
Brak u producenta

Stacja ładowania

AmperGo EVA 1M AC
od 7390,00
Brak u producenta

Stacja ładowania

AmperGo EVA 2M AC
od 20490,00
Brak u producenta

Stacja ładowania

AmperGo EVA ADVERT AC
od 0,00
Brak u producenta

Stacja ładowania

AmperGo EVA max Advert DC
od 0,00
Brak u producenta

Ładowarka naścienna

AmperGo Modern 22 kW
2 299,00

Ładowarka mobilna

EVB EVA
od 1599,00

Stacja ładowania

Garo GLB Wallbox
od 2848,00
Produkt na zamówienie

Stacja ładowania

Garo LS4
od 15490,00
Produkt na zamówienie

Ładowarka naścienna

Garo Twin
od 10205,00
Produkt na zamówienie

Ładowarka naścienna

Green Cell Wallbox 22kW z gniazdem Type 2
1 925,00
Brak u producenta

Ładowarka naścienna

Green Cell Wallbox 22kW z kablem Type 2
2 399,00
Produkt na zamówienie
Nowość

Kabel ładujący

Green Cell Habu Ładowarka Mobilna EV 11kW
2 599,00
Produkt na zamówienie

Ładowarka naścienna

Platinet PWB11KWS 11 kW
4 199,00
Produkt na zamówienie

Ładowarka naścienna

Platinet PWB40AT 11 kW
2 299,00
Brak u producenta

Ładowarka naścienna

Vestel EVC02
od 4390,00

Ładowarka naścienna

Vestel EVC04
od 6590,00
Produkt na zamówienie

Stacja ładowania

Webasto Live
od 7790,00
Brak u producenta

Stacja ładowania

Webasto Pure
od 2760,00

Ładowarka naścienna

ZAPTEC Go
3 688,00

Stacja ładowania

ZAPTEC Pro
od 8795,00

Opel – historia firmy

W 1862 roku nikt nie przypuszczał, że niemiecka firma produkująca maszyny do szycia przeobrazi się w koncern motoryzacyjny. Droga do Stellantis wiodła także przez produkcję rowerów. Wszystko zaczęło się od ślusarza i przemysłowca Adama Opla, który porzucił pracę w fabryce maszyn do szycia, by otworzyć warsztat naprawiający maszyny. Po jakimś czasie zaczął produkować własne maszyny do szycia. Bogate zaplecze technologiczne pozwoliło rozszerzyć działalność o projektowanie i sprzedaż dwukołowców. Po jego śmierci rodzinny interes przejęli żona i synowie, którzy zainteresowali się przemysłem samochodowym. I w ten sposób w 1899 nawiązano współpracę z Friedrichem Lutzmanem i rozpoczęto produkcję pierwszego samochodu osobowego. Powstało 11 pojazdów rozwijających prędkość 20 km/h, które wyposażono w silnik spalinowy o mocy 4 koni mechanicznych. W 1901 roku połączono siły z Alexandrem Darracq – francuskim konstruktorem, dzięki czemu powstały nie tylko kolejne modele samochodów, ale też motocykle. Wybuch I wojny światowej przekierował działalność fabryki na samochody ciężarowe dla wojsk. W okresie pokoju ponownie skoncentrowano się na rowerach i motocyklach.

 

Pierwszy samochód produkowany seryjnie przez Opla powstał w 1921 roku. Od tej pory pojazdy z tej fabryki mogły trafiać do szerszego grona odbiorców. W ciągu dekady Opel zdobył już 37,5% udziałów w rodzimej branży motoryzacyjnej, jednocześnie stając się narodowym producentem aut. Model funkcjonowania firmy zmienił się po sprzedaży akcji amerykańskiemu koncernowi General Motors i umożliwiał kupowanie aut na kredyt.

 

W latach 30. Opel zaprezentował pierwszy niemiecki pojazd ze stalową, integralną ramą i nadwoziem. W czasie drugiej wojny światowej przemysł zbrojeniowy stał się w fabrykach Opla priorytetem, aż do momentu, gdy w wyniku nalotów bombowych ucierpiało kilka z nich. Sporą część technologii Opla przejęło ZSSR, które korzystając z jego know-how, produkowało Moskwicza. Produkcję nowych modeli Opla wznowiono w 1947 roku. W latach 80 rozpoczęto budować fabrykę w hiszpańskiej Saragossie.

 

W 2009 roku głównymi trzema akcjonariuszami firmy zostali Sbierbank Rassji, Mitsubishi Magna oraz General Motors. Z kolei w 2017 roku Opel wszedł w skład międzynarodowego konglomeratu Stellantis.

 

Logo Opla

Pierwotny znak firmowy zawierał inicjały założyciela – Adama Opla. Kilka kolejnych to wariacje na temat napisu Opel w różnych stylizacjach – m.in. w kształcie oka z 1910 roku. Od połowy lat 30. logo Opla zaczęło bazować na pierścieniu, w którym znajdował się przedmiot skierowany w lewo – strzała, samolot lub ptak. Przez jakiś czas znakiem rozpoznawczym Opla był sterowiec, tzw. zeppelin wpisany w okrąg (lub jak kto woli, w literę „O”). Tak było aż do 1964 roku, kiedy oparto identyfikację wizualną na błyskawicy.

 

Na temat tego, skąd w logo Opla wzięła się błyskawica, są dwie teorie. Zwolennicy pierwszej uważają, że ma to związek z pierwszym modelem roweru o nazwie Victoria Blitz (niem. „błyskawica”). Bardziej popularna opinia głosi, że chodziło o ciężarówkę Blitz, produkowaną w latach 30. Jej chłodnicę znakowano napisem „Opel Blitz”, układającym się w kształt pioruna.

 

Opel – rozwiązania w zakresie elektromobilności

Elektryczna ofensywa Opla trwa w najlepsze. Do połowy 2021 roku pojawiło się już 8 modeli zasilanych prądem, w tym auta osobowe, vany i furgony. Plany Opla w zakresie elektryfikacji gamy modelowej są ambitne – od 2017 roku cały koncern Stellantis realizuje plan PACE. Przeznaczono na to 30 mld dolarów. Przedstawiciele koncernu informują, że po 2028 roku nie powstanie już żaden model Opla z napędem spalinowym.

 

Dyrektor generalny Opla – Michael Lohscheller zapewnia, że priorytetem firmy stało się obniżenie emisji paliw w Europie. Jednocześnie wsłuchuje się w potrzeby odbiorców, by każdy kolejny model odpowiadał na ich potrzeby i wyzwania związane z elektromobilnością.

 

Samochody elektryczne Opel

Mobilna e-rodzina z Rüsselsheim am Main stale się powiększa. Produkcję samochodów elektrycznych marki Opel usprawni i przyspieszy dostęp do czterech nowych, uniwersalnych platform, które zaprojektowano pod kątem elektromobilności. Współpracują one ze znormalizowanymi akumulatorami (ich łączna pojemność między 37 a 200 kWh) oraz z trzema zestawami napędów.

 

Sam producent w swojej zero- i niskoemisyjnej rodzinie wyróżnia miękki układ hybrydowy, pełny układ hybrydowy, układy typu plug-in (PHEV), układ elektryczny (BEV), układ elektryczny o zwiększonym zasięgu (E-REV) oraz układ elektryczny z ogniwami paliwowymi (FCEV).

 

Uważa się, że modele wypuszczane pod szyldem Opla mają estetyczne i wygodne wnętrza, dzięki którym podróż tymi samochodami jest komfortowa zarówno dla kierowców, jak i dla pasażerów. Auta te są łatwe w prowadzeniu i zaopatrzone zostały w bardzo wydajne silniki.

 

Stacje ładowania, ładowarki Opla

Opel na prąd to coraz częstszy widok na polskich drogach. Wbrew pozorom, w dużych miastach dostęp do publicznej stacji ładowania wcale nie jest trudny. Ładowarki stają się normą w galeriach handlowych i biznesowych, parkingach firm i urzędów, w hotelach i na ulicach miast.

 

Ople w wersji elektrycznej posiadają złącze typ 2 do ładowania prądem przemiennym, a do ładowania prądem stałym złącze CCS. Właściciele Opla w wersji e-mobilnej mogą bez przeszkód korzystać z większości europejskich sieci stacji ładowania.

 

Wallboxy Opel

Według użytkowników pojazdów elektrycznych, spośród ładowarek najlepiej sprawdzają się wallboxy. Dzięki niewielkim rozmiarom można je montować niemal w każdym garażu i parkingu, a korzyści z takiej inwestycji są ogromne. Zasilenie akumulatorów z takiej ładowarki naściennej trwa dużo szybciej niż z gniazdka domowego. Zespół AmperGo oferuje doradztwo i montaż wallboxa, który bezproblemowo zasili twojego Opla.

 

Ładowanie Opla

Producent dołożył starań, by e-mobilność dla użytkowników marki Opel była maksymalnie prosta i intuicyjna. Oferuje gotowe rozwiązania ułatwiające ładowanie zarówno w warunkach domowych, jak i na stacjach szybkiego ładowania. Na stronie producenta można sprawdzić w kalkulatorze ładowania, ile czasu zajmie zasilenie wybranego modelu do wybranego poziomu (od 1 do 100%) konkretną mocą oraz jak to się przełoży na uzyskany zasięg pojazdu.

 

Prosta obsługa urządzenia - ikona

Prosta obsługa
urządzenia

Ekologiczna i ekonomiczna jazda - ikona

Ekologiczna i ekonomiczna
jazda

Bezpieczeństwo instalacji i ludzi - ikona

Bezpieczeństwo instalacji
i ludzi

Serwis door-to-door - ikona

Serwis
door-to-door

Produkty z Polski i Europy - ikona

Produkty z Polski
i Europy

Przetestowane, wysokiej jakości - ikona

Przetestowane, wysokiej
jakości