799 353 207

pon. - pt.: 09:00 - 17:00

Sprzedaż oraz montaż ładowarek

Sprzedaż oraz montaż ładowarek

do samochodów elektrycznych w Zakopanem

Oferujemy sprzedaż oraz kompleksowy montaż stacji ładowania oraz ładowarek typu wallbox

Montaż stacji ładowania i ładowarek - Zakopane

Samochody elektryczne i hybrydy plug-in szturmem zdobywają stolicę polskich Tatr. Nowoczesność, komfort, cicha praca i zeroemisyjność otwierają długą listę zalet pojazdów na prąd. Kolejki do stacji ładowania z jednej strony cieszą, a z drugiej stanowią dla nas wyzwanie. Marzy nam się elektromobilna infrastruktura w Zakopanem dostępna dla każdego. Dążymy do sytuacji, by ładowanie samochodów było możliwe w każdym zakątku Polski – również na całym Podhalu.

Ekipa z AmperGo poleca się do zadań specjalnych – audytów technicznych oraz montażu i konfiguracji ładowarek do aut zelektryfikowanych. Jesteśmy dostawcą wysokiej jakości rozwiązań do ładowania dla samorządów, biznesu i klientów indywidualnych. Odpowiemy na wszystkie pytania o montaż każdego typu stacji ładowania i ładowarek. Bądźmy w kontakcie!

Widok na Zakopane
Wtyczka

Ładowarki do samochodów elektrycznych Zakopane

Działamy na obszarze całym Zakopanem, m.in. w dzielnicach:
Gubałówka, Olcza, Bystre, Kuźnice, Pardałówka, Antałówka, Krzeptówki, Stare Krzeptówki, Mrowce, Szymaszkowa, Strążyska, Żywczańskie, Koletnica, Harenda, Jaszczurówka, Koletnica i wielu innych.

Zakopane - mapa
Stacja ładowania - ikona

Zakopane

Elektromobilność w Zakopanem

Zakopane znajduje się w niechlubnej pierwszej dziesiątce najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce. Ogrom turystów odwiedzających Krupówki o każdej porze roku w żaden sposób nie poprawia jakości powietrza w stolicy polskich Tatr. Wspieranie elektromobilności jest więc logiczną konsekwencją niepokojących wyników pomiarów powietrza. Sami mieszkańcy coraz chętniej przesiadają się z „benzyniaków” do „elektryków” i hybryd, widzą w tym korzyści ekonomiczne i ekologiczne. Powstają coraz to nowe stacje ładowania dla mieszkańców i turystów (m.in. dla hotelowych gości). Stacja ładowania powstaje też przy farmie fotowoltaicznej Centrum Formacyjno-Szkoleniowego.

Od września 2020 roku można wypożyczyć w Tatrzańskim Parku Narodowym samochód elektryczny, by dostać się na najbardziej popularne szlaki (m.in. do Morskiego Oka). Samochody wypożycza się i następnie zostawia w kilku wyznaczonych miejscach: przy Centrum Edukacji Przyrodniczej (ul. Chałubińskiego), w Kuźnicach lub na Palenicy Białczańskiej. Dyrektor TPN podkreśla, że wspólne starania o to, by powietrze było czystsze, są w dobie kryzysu klimatycznego bardzo ważne. Warto dodać, że flota, z której korzystają pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego, również została wzbogacona o samochody na prąd.

Jeśli zastanawiasz się, co możesz zrobić dla zakopiańskiej elektromobilności, skontaktuj się z naszymi doradcami. Wspólnie znajdziemy rozwiązanie, które poprawi sytuację w twoim regionie.

 

Dlaczego AmperGo?

Jakość pracy - ikona

Wysoka staranność i jakość pracy

Elektrycy z kwalifikacjami - ikona

Elektrycy o potwierdzonych kwalifikacjach

Znajomość asortymentu - ikona

Bardzo dobra znajomość asortymentu

Profesjonalne doradztwo - ikona

Możliwość skorzystania z profesjonalnego doradztwa

Małopolska - ikona

Usługi montażowe na terenie całej Małopolski

Wsparcie serwisowe - ikona

Kompleksowe wsparcie serwisowe

 

Montaż ładowarki - zakres prac

  1. Audyt instalacji elektrycznej - po otrzymaniu zgłoszenia specjalista przyjeżdża pod wskazany adres w Zakopanem i w ciągu 30-90 minut orientuje się, w jakim stanie jest instalacja, sprawdzając jej możliwości i zabezpieczenia. Na podstawie takiego audytu technicznego przygotowywana jest następnie oferta wraz ze szczegółowym cennikiem. Jej akceptacja stanowi dla fachowca zielone światło do działania.
  2. Wykonanie okablowania pod ładowarkę - do przewodu doprowadzanego z rozdzielnicy w miejsce montażu dodaje się wyłącznik nadprądowy. W zależności od zastanej sytuacji, fachowiec wykonuje prace, które pozwolą na bezpieczne zamontowanie urządzenia. Jeśli instalacja na to pozwala, można umieścić wallbox w miejsce zdemontowanego gniazda siłowego.
  3. Montaż ładowarki - ładowarkę instaluje się po odłączeniu napięcia i rozdzieleniu przewodu ochronnego w układzie sieciowym TN-S. Podczas tych działań ważna jest precyzja, bezpieczeństwo i zachowanie estetyki.
  4. Podłączenie ładowarki do prądu - zanim specjalista podłączy urządzenie do prądu, dokładnie sprawdza nie tylko jakość montażu, ale przede wszystkim poprawność połączeń. Jeśli testy wykażą, że wszystko jest w porządku, następuje przejście do ostatniego etapu prac.
  5. Instruktaż w zakresie obsługi i eksploatacji - zaprogramowanie ładowarki zgodnie z oczekiwaniami zleceniodawcy to nie wszystko. Na koniec klient może rozwiać wątpliwości dotyczące działania ładowarki, zaznajomić się z instrukcją obsługi i wysłuchać porad eksperta, w jaki sposób możliwie najdłużej utrzymać urządzenie w najlepszej kondycji.
Szybki montaż

Czas trwania prac montażowych wynosi zazwyczaj 1-2 dni robocze

Po zakończeniu instalacji zostaniesz rzetelnie przeszkolony w zakresie bezpiecznego użytkowania ładowarki.

Certyfikaty i atesty producenta

Kim są monterzy AmperGo? To doświadczeni specjaliści – elektrycy legitymujący się świadectwem kwalifikacji SEP. Czy posiadanie SEP-owskich kwalifikacji jest konieczne do montażu ładowarki? Jest przede wszystkim zalecane ze względów bezpieczeństwa. Daje też gwarancję na wykonane prace. Montując ładowarkę samodzielnie, z pominięciem norm elektrycznych i budowlanych można stracić prawo do bezpłatnych prac serwisowych w ramach gwarancji.

 

Cennik montażu ładowarki do samochodu elektrycznego

Całkowity koszt montażu stacji ładowania w AmperGo obejmuje:

Samochód elektryczny w trakcie ładowania

W końcowej wycenie zlecenia bierze się pod uwagę nie tylko roboczogodziny, ale także koszty okablowania i materiałów potrzebnych do montażu. Dlatego w AmperGo oferujemy profesjonalny audyt techniczny, dzięki któremu klient z góry zna koszty takiej inwestycji. W przypadku decyzji na montaż jego cena zostanie pomniejszona o cenę audytu.

Ładowanie samochodu

Cena za montaż ładowarki

od 990 zł brutto

  Cennik montażu

Co wykonuje fachowiec w ramach podstawowego montażu?

  • Checked

    wyprowadza przewód zasilający;

  • Checked

    zawiesza ładowarkę na ścianie;

  • Checked

    podłącza urządzenie do sieci;

  • Checked

    przeprowadza wstępną konfigurację.

Ładowarki do samochodów elektrycznych

Montaż ładowarki stojącej jest zwykle droższy od montażu ładowarki ściennej.

Instalacja ładowarki stojącej nie kwalifikuje się do podstawowego montażu. Wymaga wykonania osobnego fundamentu, a w związku z tym minimum dwóch wizyt fachowca. Usługa w porównaniu do montażu wallboxa jest droższa i bardziej czasochłonna.

Gdzie zamontować stację ładowania?

Decyzję o wyborze miejsca montażu stacji ładowania powinno poprzedzać zapoznanie się z normami elektrycznymi i przepisami budowlanymi. Lokalizacja ładowarki oprócz odgórnych wytycznych musi spełniać też oczekiwania klienta. Wygoda i łatwy dostęp to bardzo istotne kwestie, których nie można pominąć.

Jeśli chodzi o samą instalację, należy sprawdzić moc przyłączeniową budynku (zbyt niską można rozszerzyć). Kabel i zabezpieczenie rozdzielnicy powinny być adekwatne do mocy wybranej stacji ładowania.

Najpopularniejsze moce ładowarek:

  • 3,7 kW (1 faz., 16 A)
  • 7,4 kW (1 faz., 32 A)
  • 11 kW (3 faz., 16 A)
  • 22 kW (3 faz., 32 A)

Do każdej z powyższych mocy dobiera się adekwatne natężenie i instalację jedno- bądź trójfazową. Natężenie z kolei determinuje przekrój żyły. Przykładowo, przewód 10 mm2 zaleca się przy natężeniu 32 A, zaś cieńszy 4 mm2 przy natężeniu 16 A

Moc przyłączeniowa

3,7 kW (1 faz.)

minimum 4 mm2

Moc przyłączeniowa

7,4 kW (1 faz.)

minimum 10 mm2

Moc przyłączeniowa

11 kW (3 faz.)

minimum 4 mm2

Moc przyłączeniowa

22 kW (3 faz.)

minimum 10 mm2

 

Polecane ładowarki samochodowe

Ładowarka naścienna

AmperGo Modern 22 kW
2 299,00

Stacja ładowania

Webasto Pure
od 2760,00

Ładowarka naścienna

Green Cell Wallbox 22kW z kablem Type 2
2 399,00
Produkt na zamówienie

Ładowarka naścienna

ZAPTEC Go
3 688,00

Chcesz mieć pewność, że wybrałeś optymalny model ładowarki?

Skontaktuj się z nami i zapytaj o rekomendowany model stacji ładowania.

Jak bezpiecznie korzystać ze stacji ładowania?

Czy do obsługi stacji ładowania potrzebny jest strój ochronny i dodatkowe zabezpieczenia? Nie. Jeśli chodzi o korzystanie z ładowarki do samochodów na prąd, nie używa się ani gumowych rękawic, ani specjalnej odzieży.

Na bezpieczeństwo korzystającego nie wpływają też warunki atmosferyczne (wilgoć, opady deszczu i śniegu). Obudowa stacji jest tak przemyślana, by nie dostawała się do niej woda. Zaleca się postępować ściśle zgodnie z instrukcją lub poleceniami wyświetlanymi na terminalu.

Montaż ładowarek i stacji ładowania w Zakopanem - realizacje

AmperGo działa na terenie całego kraju. Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie, firma rozszerza swoją działalność na Zakopane i całe Podhale. Oferta jest adresowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców, urzędów i instytucji. W asortymencie sklepu znajdują się wysokiej jakości urządzenia do domu i biznesu – wyłącznie od sprawdzonych producentów.

Gdziekolwiek działa zespół AmperGo, usługa montażu ładowarek i stacji ładowania przebiega terminowo i profesjonalnie.

Zachęcamy do kontaktu!

Ładowanie samochodu elektrycznego

Ładowarki do samochodów elektrycznych – door-to-door

Bezpieczny dowóz ładowarki do rąk klienta stanowi priorytet polityki AmperGo. Produkt jest należycie zabezpieczony i dostarczany w systemie door-to-door. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaufały nam dziesiątki klientów.

Planujesz zakup ładowarki do samochodu elektrycznego i masz jakieś wątpliwości? Jesteśmy do twojej dyspozycji. Daj nam znać, czego potrzebujesz, a my będziemy działać. Od teraz obsługujemy też Zakopane i cały powiat tatrzański.