Land Rover - historia firmy
Historia marki Land Rover sięga roku 1947 – to wtedy Maurice Wilks wraz ze swoim bratem Spencerem zafascynowali się amerykańskim Jeepem i podjęli decyzję o stworzeniu podobnego samochodu w Europie. Już rok później światło dzienne ujrzał pierwszy Land Rover o silniku 1,6 l. Wraz z biegiem lat pojawiały się nowe, ulepszone wersje tego pojazdu. W 1958 roku wypuszczono drugą generację Land Rover Series II, a trzecią w 1970 roku – nazwaną Range Rover. Wyróżniała ją solidna rama, potężny silnik 3,5 l V8 oraz napęd na 4 koła rozpędzający samochód do 160 km/h.
Obecnie brytyjska marka jest częścią koncernu Jaguar, wchodzącego w skład Tata Motors. Nowe pojazdy cieszą się olbrzymią popularnością, stanowiąc unikalne połączenie luksusu i niezawodności.
Logo Land Rovera
Logo Land Rovera to rozpoznawalna na całym świecie szmaragdowo-zielona ikona w kształcie owalu wykończona białym obramowaniem. Umieszczono na niej nazwę marki przedzieloną dwoma zygzakowatymi symbolami reprezentującymi slogan firmowy „Above and Beyond” („Ponad i poza”). Plotka głosi, że owalny kształt zawdzięcza projektantowi Maurice Wilkesowi, który inspirował się… puszką rybną podczas spożywania lunchu. Logo niewiele zmieniło się od początku powstania marki, a także nie przeszło transformacji po zmianie właściciela. Projekt odzwierciedla przede wszystkim estetykę brytyjskiego producenta samochodów – elegancką prostotę i nienaganny styl.
Land Rover - rozwiązania w zakresie elektromobilności
Brytyjska marka Land Rover, będąca częścią motoryzacyjnego brandu Tata Motors, planuje do 2024 roku stworzyć pierwsze auto z napędem elektrycznym. Co więcej, do 2030 roku 60% samochodów tego producenta ma posiadać jednostkę zeroemisyjną. Postępująca elektryfikacja pozytywnie wpływa na postrzeganie Land Rovera jako marki premium, zajmującej się przede wszystkim produkcją potężnych SUV-ów. To doskonały dla niej czas na zdobywanie nowych klientów – wielbicieli ekologicznych rozwiązań.
Samochody elektryczne Land Rover
W pierwszym kwartale 2022 roku Land Rover posiada w swoim portfolio samochody hybrydowe typu Plug-In (PHEV). W ofercie znajdziemy m.in. luksusowego Range Rovera, awangardową wersję Velar czy dynamicznego Discovery Sport. Hybrydy Land Rovera wyróżniają się ponadczasową sylwetką, zachowując przy tym niesamowity komfort podczas jazdy. Z kolei pod maską znajdziemy silnik spalinowy oraz napęd elektryczny, dzięki czemu średnie spalanie w cyklu mieszanym (WLTP) może wynosić tylko 1,5 l/100 km (Range Rover Evoque).
Warto także wspomnieć o aplikacji Land Rover InControl™ Remote, która zdecydowanie podnosi komfort użytkowania samochodu. Pomaga nam w lokalizacji pojazdu, udostępniając wskazówki, jak do niego dotrzeć, pozwala na szybkie sprawdzenie ilości paliwa i zasięgu pojazdu, a także upewnienie się, czy przypadkowo nie zostawiliśmy otwartych drzwi lub szyb.
Stacje ładowania, ładowarki Land Rover
Z każdym miesiącem liczba ogólnodostępnych stacji ładowania w Polsce rośnie – obecnie (stan na koniec marca 2022) wynosi ona 2213, co daje łącznie 4118 punktów. Stacji przybywa nie tylko przy galeriach handlowych. Punkty do ładowania aut elektrycznych zlokalizowane są także przy hipermarketach, centrach przesiadkowych, urzędach i innych budynkach użyteczności publicznej. Nowe parkingi powstające w dużych miastach także oferują stanowiska rezerwowane dla pojazdów zeroemisyjnych.
Wallboxy Land Rover
Wallboxy cieszą się coraz większą popularnością – to nie tylko szybsza, ale i wygodniejszy sposób ładowania samochodu w porównaniu do standardowego gniazdka domowego. Urządzenia możemy zamontować nie tylko w przydomowym garażu, ale także na zewnątrz posesji. Wykonane z najwyższej jakości materiałów bezawaryjnie działają także przy niskich temperaturach i są odporne na działanie promieni słonecznych. Chcesz, aby twój elektryczny Land Rover był szybko gotowy do jazdy każdego dnia? Zainwestuj w domową ładowarkę typu wallbox i uzupełniaj energię w samochodzie w dogodnym dla siebie momencie.
Ładowanie samochodów elektrycznych Land Rover
W przypadku ładowania hybryd Land Rovera możemy zdecydować się na kilka rozwiązań:
- ładowanie prądem przemiennym (AC) – odbywa się przy pomocy standardowego gniazdka domowego lub stacji ściennej, dzięki której w znacznie krótszym czasie naładujemy baterię do pełna. Oczywiście wszystkie Land Rovery mogą korzystać również z publicznych stacji ładowania.
- hamowanie odzyskowe – energia kinetyczna pojazdu w momencie hamowania odzyskowego przekształca się w elektryczną, a następnie wykorzystuje ją do ładowania akumulatora. Dzięki temu możemy pokonać więcej kilometrów na jednym cyklu pracy baterii.
Szukasz ładowarki do swojego Land Rovera? Skontaktuj się z nami! Pomożemy w wyborze odpowiedniego modelu, dzięki czemu twój samochód będzie zawsze gotowy do podróży!
Prosta obsługa
urządzenia
Ekologiczna i ekonomiczna
jazda
Bezpieczeństwo instalacji
i ludzi
Serwis
door-to-door
Produkty z Polski
i Europy
Przetestowane, wysokiej
jakości