Sprzedaż oraz montaż ładowarek do samochodów elektrycznych w Warszawie

Oferujemy sprzedaż oraz kompleksowy montaż stacji ładowania oraz ładowarek typu wallbox

Montaż stacji ładowania i ładowarek - Warszawa

Potrzebujesz pomocy przy zakupie lub montażu ładowarki do samochodu elektrycznego? Trafiłeś idealnie!

Idealnie, jeśli chcesz skorzystać z usług profesjonalistów. AmperGo to zespół doświadczonych fachowców, specjalizujących się w instalacji zewnętrznych oraz wewnętrznych stacji ładowania do samochodów do użytku domowego lub komercyjnego. Wybierając nas, zyskujesz gwarancję w pełni bezpiecznego i estetycznego montażu stacji, która pozwoli ci bez obaw wyruszyć w każdą podróż.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wszystkich mieszkańców Warszawy i całego województwa mazowieckiego.

Widok na pałac kultury

Ładowarki do samochodów elektrycznych Warszawa

Działamy na terenie całej stolicy, m.in. w dzielnicach:

Mokotów, Praga Południe, Wilanów, Żoliborz, Ursynów, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wola, Praga Północ, Włochy, Wesoła, Wawer i okolicach.

Wtyczka - ikona
Warszawa - mapa
Stacja ładowania - ikona

Warszawa

Elektromobilność w Warszawie

Stolica Polski zawsze słynęła z innowacyjności. Władze miasta od lat zdają sobie sprawę z konieczności dostosowania infrastruktury drogowej do potrzeb rosnącej liczby samochodów elektrycznych. Rozstrzygnięty w 2019 roku przetarg na 130 elektrycznych autobusów przegubowych stanowi doskonały przykład tego, że ilość inwestycji związanych z jak najlepszym dostępem do stacji ładujących będzie stale rosnąć. Także ze strony inwestorów prywatnych, decydujących się na montaż ładowarek na parkingach w pobliżu swoich przedsiębiorstw.

Zapewnienie odpowiedniej ilości ogólnodostępnych punktów ładowania elektrycznego będzie jednym z największych wyzwań, z którymi będą musieli zmierzyć się włodarze stolicy. Na dziś dzień kierowcy elektryków mogą skorzystać ze 144 ogólnodostępnych stacji ładujących. Przyjęta ustawa o elektromobilności wymaga jednak zwiększenia ich ilości do 1000 do końca 2020 roku.

Zakup własnej stacji stanowi jednak najlepszą decyzję pod względem przyjemności z korzystania z zalet samochodu elektrycznego. Coraz szerszy asortyment ładowarek różnego typu – m.in. stacji szybkiego ładowania i wallboxów – pozwala znaleźć rozwiązanie w pełni dopasowane do naszych potrzeb. Korzystając z oferty ładowarek do samochodów elektrycznych w sklepie AmperGo, otrzymujesz pewność niższych kosztów eksploatacji i ładowania oraz w pełni naładowanego akumulatora zawsze, gdy go potrzebujesz.

Dlaczego AmperGo?

Wysoka staranność i jakość pracy - ikona
Wysoka staranność
i jakość pracy
Elektrycy z kwalifikacjami - ikona
Elektrycy o
potwierdzonych
kwalifikacjach
Dobra znajomość asortymentu - ikona
Bardzo dobra
znajomość
asortymentu
Profesjonalne doradztwo - ikona
Możliwość skorzystania
z profesjonalnego
doradztwa
Mazowieckie - ikona
Usługi montażowe
na terenie całego
Mazowsza
Wsparcie serwisowe - ikona
Kompleksowe
wsparcie serwisowe

Montaż ładowarki – zakres prac

  1. Darmowy audyt instalacji elektrycznej - wykonywany na specjalne życzenie Klienta przed przystąpieniem do montażu urządzenia. Analiza warunków technicznych trwa zazwyczaj od 30 minut do 1,5 godziny. W przypadku braku przeciwwskazań do zainstalowania konkretnego modelu ładowarki, nasz specjalista stworzy dla ciebie indywidualną ofertę, po zaakceptowaniu której przystąpimy do montażu.

  2. Wykonanie okablowania pod ładowarkę – polega na doprowadzeniu przewodu zasilającego, podłączonego do odpowiedniego zabezpieczenia nadprądowego, z rozdzielnicy elektrycznej do miejsca, w którym zostanie zamontowana ładowarka. W wielu przypadkach można skorzystać z już istniejącej instalacji – np. w przypadku dostępu do niewykorzystanego gniazda siłowego, w którego miejscu można zamontować wallboxa. W takim wypadku konieczna jest analiza przekroju żył i zabezpieczeń oraz sprawdzenie, czy pozwalają one na podłączenie ładowarki o wymaganej mocy.

  3. Montaż ładowarki – po wykonaniu okablowania należy – przy odłączonym napięciu – zamontować ładowarkę i podłączyć ją do zasilania. Całość powinna zostać podłączona do układu sieciowego TN-S (z osobną żyłą ochronną).

  4. Podłączenie ładowarki do prądu – po upewnieniu się co do poprawności połączeń instalator wykona pierwsze uruchomienie ładowarki i przeprowadzi wszystkie niezbędne pomiary, a także zaprogramuje ją według twoich potrzeb.

  5. Instruktaż w zakresie obsługi i eksploatacji – po wykonaniu testów sprawdzających poprawność połączeń i pracę ładowarki, zostaniesz poinstruowany, w jaki sposób z niej korzystać. Instalator odpowie także na wszelkie twoje pytania dot. dalszego serwisu i działań, które pomogą przedłużyć jej żywotność.

Czas trwania prac montażowych wynosi zazwyczaj 1-2 dni robocze

Po zakończeniu instalacji zostaniesz rzetelnie przeszkolony w zakresie bezpiecznego użytkowania ładowarki.

Certyfikaty i atesty producenta

Samodzielny montaż stacji ładowania nie jest zalecany ze względu na bezpieczeństwo i możliwość utraty gwarancji. Procedura instalacji powinna zostać wykonana przez wyszkolonego elektryka, legitymującego się aktualnym świadectwem kwalifikacyjnym SEP.

Odpowiednie kwalifikacje monterów AmperGo znajdują potwierdzenie w uzyskanych certyfikatach. Korzystając z naszych usług, zyskujesz pewność co do uzyskania pełnej gwarancji producenta na zakupioną i zamontowaną ładowarkę.

Certyfikat autoryzowanego partnera - Elektroautomatyka Certyfikat autoryzowanego partnera - PRE Edward Biel Certyfikat autoryzowanego partnera - Vestel

Cennik montażu ładowarki do samochodu elektrycznego

Całkowity koszt montażu stacji ładowania w AmperGo obejmuje:

Samochód elektryczny w trakcie ładowania

Wycena wykonania okablowania i montażu zależna jest od wielu czynników. Z reguły elektryk jest w stanie oszacować całkowity koszt wykonania instalacji dopiero na miejscu. Wpływ na cenę ma przede wszystkim liczba roboczogodzin, które musi poświęcić instalator na wykonanie swej pracy oraz ilość wykorzystanego materiału (głównie kabli).

Stacja ładowania - ikona

Cena za montaż ładowarki

od 799 zł brutto

Cennik montażu

Podstawowy montaż uwzględnia:

Przy trudniejszych pracach, takich jak wprowadzenie przewodów do ładowarki, kucie w ścianie, czy wykonanie fundamentu dla ładowarki na słupku, montaż wyceniany jest indywidualnie podczas darmowego audytu.

Ładowarki do samochodów elektrycznych

Montaż ładowarki stojącej jest zazwyczaj droższy niż montaż ładowarki ściennej.

Wynika to z potrzeby zakupu słupka i ewentualnego wykonania fundamentu. W drugim przypadku instalator będzie musiał przyjechać na miejsce montażu przynajmniej dwa razy, z uwagi na potrzebę związania się betonu przed podłączeniem stacji.

Gdzie zamontować stację ładowania?

Nasi specjaliści doradzą ci optymalne miejsce montażu ładowarki. Miejsce to musi spełniać konkretne wymagania, wynikające z norm elektrycznych i przepisów budowlanych, uwzględniając jednocześnie twoje indywidualne potrzeby.

Zawsze w pierwszej kolejności należy dobrać odpowiedni kabel i zabezpieczenie w rozdzielnicy elektrycznej, adekwatny do mocy ładowarki. Ważna będzie także informacja o przydziale mocy do naszego domu, która może wymagać zwiększenia.

Najpopularniejsze moce ładowarek:

  • 3,7 kW (1 faz., 16 A)
  • 7,4 kW (1 faz., 32 A)
  • 11 kW (3 faz., 16 A)
  • 22 kW (3 faz., 32 A)

Do czterech poniższych mocy ładowarek dobieramy odpowiedni typ instalacji – jedną lub trójfazową. Wartość natężenia prądu i odległość stacji od rozdzielnicy będą determinować przekrój żył wymaganego przewodu. Przy natężeniu 16 A rekomendujemy przewody o przekroju wynoszącym 4 mm2, a 32 A – 10 mm2.

Moc 3,7 KW - ikona

3,7 kW (1 faz.)

minimum 4 mm2
Moc 7,4 KW - ikona

7,4 kW (1 faz.)

minimum 10 mm2
Moc 1 KW - ikona

11 kW (3 faz.)

minimum 4 mm2
Moc 22 KW - ikona

22 kW (3 faz.)

minimum 10 mm2

Polecane ładowarki samochodowe

Chcesz mieć pewność, że wybrałeś optymalny model ładowarki?

Skontaktuj się z nami i zapytaj o rekomendowany model stacji ładowania.

12 400 42 80

Jak bezpiecznie korzystać ze stacji ładowania?

Wszelkie zalecenia dotyczące prawidłowego użytkowania ładowarki znajdują się w dołączonej do niej instrukcji obsługi. Projektowane dziś ładowarki zapewniają niewymagającą dodatkowych środków ostrożności (np. w formie rękawic) bezpieczną obsługę.

Nowoczesne stacje do ładowania bez problemu pozwalają ładować pojazd nawet w czasie intensywnych opadów deszczu. Należy jedynie zwrócić szczególną uwagę na to, by podczas wpinania końcówki kabla do samochodu lub ładowarki do środka nie przedostawała się woda.

Montaż ładowarek i stacji ładowania w Warszawie – przykładowe realizacje

Działamy na obszarze Warszawy i całego województwa mazowieckiego. Oferujemy kompleksową usługę dostawy i montażu stacji ładowania, przeznaczonych zarówno do użytku prywatnego, jak i firm, hoteli, jednostek samorządowych oraz parkingów publicznych. Postaw na najlepszych – wybierz AmperGo!

Samochód elektryczny podłączony do ładowarki
Dwaj mężczyźni w trackie montażu ładowarki
Ładowarka na parkingu centrum handlowego
Nowo zamontowana ładowarka Vestel
Ładowanie samochodów elektrycznego

Ładowarki do samochodów elektrycznych – door-to-door

Komfort i zadowolenie naszych klientów są dla nas najważniejsze – dlatego też świadczymy kompleksowe usługi na zasadzie door-to-door. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z naszej oferty stacji ładowania, doradzimy ci, jaką ładowarkę wybrać, w zależności od specyfiki konkretnego miejsca oraz dowieziemy ją pod wskazany przez ciebie adres.

Usługę montażu realizujemy na terenie Warszawy oraz sąsiadujących miejscowości – zachęcamy do kontaktu.

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.