Sprzedaż oraz montaż ładowarek do samochodów elektrycznych w Krakowie

Oferujemy sprzedaż oraz kompleksowy montaż stacji ładowania oraz ładowarek typu wallbox

Montaż stacji ładowania i ładowarek - Kraków

Potrzebujesz pomocy przy montażu ładowarki do samochodu elektrycznego?

Skorzystaj z usług naszych fachowców. Mamy duże doświadczenie w instalacji zewnętrznych i wewnętrznych stacji ładowania do użytku domowego oraz komercyjnego. Wybierając AmperGo, zyskujesz gwarancję, że ładowarka zostanie prawidłowo zainstalowana, a Ty będziesz mógł z niej korzystać w pełni bezpiecznie.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług mieszkańców Krakowa i całego woj. małopolskiego.

Widok na rynek w Krakowie

Ładowarki do samochodów elektrycznych Kraków

Działamy na obszarze całego Krakowa, m.in. w dzielnicach:

Bieńczyce, Bieżanów-Prokocim, Bronowice, Czyżyny, Dębniki, Grzegórzki, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Kazimierz, Kleparz, Kobierzyn, Krowodrza, Mistrzejowice, Nowa Huta, Podgórze, Podgórze Duchackie, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Prokocim, Stare Miasto, Swoszowice, Wzgórza Krzesławickie, Zwierzyniec i okolicach.

Wtyczka - ikona
Kraków - mapa
Stacja ładowania - ikona

Kraków

Elektromobilność w Krakowie

Kraków doskonale zdaje sobie sprawę z potrzeby dostosowania infrastruktury drogowej do wyzwań elektromobilności. W mieście uruchomiona została linia autobusowa, która jest w całości obsługiwana przez elektryczne autobusy. W planach jest także rozbudowa taboru o nowe, zeroemisyjne autobusy.

Miasto stoi cały czas przed dużym wyzwaniem zapewnienia ogólnodostępnych stacji ładowania prywatnym samochodom elektrycznym. Kierowcy elektryków mogą skorzystać z ok. 35 lokalizacji, w których dostępne są ładowarki. Część z nich to stacje ogólnodostępne. Biorąc jednak pod uwagę rosnącą liczbę samochodów elektrycznych na krakowskich drogach, nie jest to wystarczająco rozbudowana infrastruktura.

Dlatego też zakup własnej ładowarki do samochodu elektrycznego to bardzo racjonalna decyzja. Coraz to większy asortyment ładowarek różnego typu (stacje szybkiego ładowania, wallboxy) sprawia, że każdy dopasuje odpowiedni model do swoich potrzeb. Własna ładowarka do samochodu elektrycznego to w dłuższej perspektywie spora oszczędność czasu i pieniędzy. Posiadasz samochód elektryczny, a może rozważasz jego zakup? Sprawdź ofertę ładowarek do aut elektrycznych w AmperGo.

Dlaczego AmperGo?

Wysoka staranność i jakość pracy - ikona
Wysoka staranność
i jakość pracy
Elektrycy z kwalifikacjami - ikona
Elektrycy o
potwierdzonych
kwalifikacjach
Dobra znajomość asortymentu - ikona
Bardzo dobra
znajomość
asortymentu
Profesjonalne doradztwo - ikona
Możliwość skorzystania
z profesjonalnego
doradztwa
Małopolska - ikona
Usługi montażowe
na terenie całej
Małopolski
Wsparcie serwisowe - ikona
Kompleksowe
wsparcie serwisowe

Montaż ładowarki – zakres prac

  1. Darmowy audyt instalacji elektrycznej - jest wykonywany na specjalne życzenie Klienta przed przystąpieniem do montażu urządzenia. Audytowanie wybranego przez Klienta miejsca trwa zazwyczaj ok. 30 min – 1,5 h. Następnie, jeśli fachowcy nie wykryją żadnych przeciwwskazań do zainstalowania konkretnego modelu ładowarki, doradca tworzy ofertę a po jej akceptacji przez Klienta następuje montaż.

  2. Wykonanie okablowania pod ładowarkę – polega na doprowadzeniu przewodu z rozdzielnicy elektrycznej do miejsca, w którym zostanie zamontowana ładowarka. Elektryk musi dodać do rozdzielnicy dedykowany dla ładowarki wyłącznik nadprądowy. Często można skorzystać z już istniejącej instalacji, np. niewykorzystywane gniazdo siłowe w garażu można zdemontować i zamontować wallboxa. Oczywiście weryfikując wcześniej, czy zabezpieczenie w rozdzielnicy i przekrój żył kabla jest odpowiedni do wybranej ładowarki.

  3. Montaż ładowarki – po wykonaniu okablowania należy, przy rozłączonym napięciu, zamontować ładowarkę (np. wallboxa) i wpiąć żyły kabla. Kabel powinien mieć rozdzielony przewód ochronny (układ elektryczny TN-S).

  4. Podłączenie ładowarki do prądu – po zamontowaniu i wpięciu kabla zasilającego stację, można włączyć prąd i po ewentualnym programowaniu można rozpocząć ładowanie samochodu.

  5. Instruktaż w zakresie obsługi – po przetestowaniu poprawności działania instalacji, Klient zostanie poinstruowany, w jaki sposób korzystać z ładowarki. Instalator odpowie także na wszelkie pytania dot. serwisowania ładowarki, a także działań, które mogą przedłużyć jej żywotność.

Czas trwania prac montażowych wynosi zazwyczaj 1-2 dni robocze

Po zakończeniu instalacji zostaniesz rzetelnie przeszkolony w zakresie bezpiecznego użytkowania ładowarki.

Certyfikaty i atesty producenta

Samodzielny montaż stacji ładowania nie jest zalecany. Instalację powinien przeprowadzić elektryk posiadający świadectwo kwalifikacyjne SEP.

Odpowiednie kwalifikacje instalatorów AmperGo potwierdzają poniższe certyfikaty. Korzystając z naszych usług zyskujesz pewność uzyskania pełnej gwarancji producenta na zakupioną i zamontowaną ładowarkę.

Certyfikat autoryzowanego partnera - Elektroautomatyka Certyfikat autoryzowanego partnera - PRE Edward Biel Certyfikat autoryzowanego partnera - Vestel

Cennik montażu ładowarki do samochodu elektrycznego

Całkowity koszt montażu stacji ładowania w AmperGo obejmuje:

Samochód elektryczny w trakcie ładowania

Wycena wykonania okablowania i montażu zależna jest od wielu czynników i z reguły elektryk może oszacować jej finalny koszt dopiero na miejscu. Wpływ na cenę montażu ma przede wszystkim liczba roboczogodzin, które musi poświęcić instalator oraz ilość wykorzystywanego materiału (głównie kabli).

Stacja ładowania - ikona

Cena za montaż ładowarki

od 799 zł brutto

Cennik montażu

Podstawowy montaż uwzględnia: zawieszenie ładowarki na ścianie, wprowadzenie uprzednio przygotowanego kabla zasilającego, wpięcie kabla, uruchomienie i konfiguracja ładowarki. Przy trudniejszych pracach (prowadzenie przewodów do ładowarki, kucie w ścianie, wykonanie fundamentu dla ładowarki na słupku) montaż wyceniany jest indywidualnie podczas darmowego audytu.

Ładowarki do samochodów elektrycznych

Montaż ładowarki stojącej najczęściej jest droższy niż montaż ładowarki ściennej.

Koszt montażu ładowarki na słupku zazwyczaj jest wyższy, ponieważ przy np. tej samej ilości roboczogodzin i ilości kabli dochodzi jeszcze koszt zakupu słupka i ewentualnego wykonania fundamentu dla niego. Jeśli wykonanie fundamentu jest konieczne, monter będzie musiał przyjechać przynajmniej dwa razy na miejsce montażu (drugi przyjazd i właściwy montaż może odbyć się dopiero, jak beton zwiąże), co podnosi koszty.

Gdzie zamontować stację ładowania?

Nasi specjaliści doradzą Ci optymalne miejsce do montażu stacji ładowania. Miejsce to musi spełniać konkretne wymagania wynikające z norm elektrycznych i przepisów/norm budowlanych, traktujących o instalacji urządzeń elektrycznych, ale często także ze zdrowego rozsądku.

W pierwszej kolejności należy dobrać odpowiedni kabel i zabezpieczenie w rozdzielnicy elektrycznej do mocy ładowarki. Optymalnie, by Twój elektryk lub nasz autoryzowany partner zweryfikował przed montażem, na co instalacja może pozwolić. Zwykle Klient sam jest w stanie to zrobić, musi jedynie dowiedzieć się, jaki ma przydział mocy do domu.

Najpopularniejsze moce ładowarek:

  • 3,7 kW (1 faz., 16 A)
  • 7,4 kW (1 faz., 32 A)
  • 11 kW (3 faz., 16 A)
  • 22 kW (3 faz., 32 A)

Do poniższych 4 mocy ładowarek dobieramy odpowiednie natężenie prądu oraz instalację 1- lub 3-fazową. Natężenie prądu (i odległość od rozdzielnicy) determinuje głównie przekrój wymaganego przewodu. Przy natężeniu na fazie 16A rekomendujemy przekrój żył w przewodzie wynoszący minimum 4 mm2, a przy natężeniu 32A rekomendujemy przekrój żył 10 mm2.

Moc 3,7 KW - ikona

3,7 kW (1 faz.)

minimum 4 mm2
Moc 7,4 KW - ikona

7,4 kW (1 faz.)

minimum 10 mm2
Moc 1 KW - ikona

11 kW (3 faz.)

minimum 4 mm2
Moc 22 KW - ikona

22 kW (3 faz.)

minimum 10 mm2

Polecane ładowarki samochodowe

Chcesz mieć pewność, że wybrałeś optymalny model ładowarki?

Skontaktuj się z nami i zapytaj o rekomendowany model stacji ładowania.

12 400 42 80

Jak bezpiecznie korzystać ze stacji ładowania?

Wszelkie zalecenia dotyczące prawidłowego użytkowania ładowarki znajdują się w dołączonej do niej instrukcji obsługi. Nie trzeba zachowywać żadnych specjalnych środków ostrożności, poza tymi, które wynikają ze zdrowego rozsądku.

Nie jest wymagane używanie gumowych rękawiczek. Bez obawy można podpinać samochód do zewnętrznej stacji ładowania w czasie opadów deszczu (nawet intensywnych). Należy tylko wtedy uważać, by podczas wpinania końcówki kabla do samochodu lub ładowarki, nie dostawała się woda.

Montaż ładowarek i stacji ładowania w Krakowie - realizacje

Działamy na obszarze Krakowa oraz województwa małopolskiego. Oferujemy kompleksową usługę dostawy i montażu stacji ładowania, które przeznaczone są do użytku prywatnego, ale także dla firm, hoteli, jednostek samorządowych oraz parkingów publicznych.

Samochód elektryczny podłączony do ładowarki
Dwaj mężczyźni w trackie montażu ładowarki
Ładowarka na parkingu centrum handlowego
Nowo zamontowana ładowarka Vestel
Ładowanie samochodów elektrycznego

Ładowarki do samochodów elektrycznych – door-to-door

Komfort i zadowolenie Klientów są dla nas najważniejsze, dlatego świadczymy kompleksowe usługi na zasadzie door-to-door. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z naszej oferty stacji ładowania, doradzimy Ci, jaką ładowarkę wybrać w zależności od specyfiki konkretnego miejsca i dowieziemy zakupiony produkt na wskazane przez Ciebie miejsce.

Usługę montażu realizujemy na terenie Krakowa oraz sąsiadujących miejscowości – zachęcamy do kontaktu.

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.