Sprzedaż oraz montaż ładowarek do samochodów elektrycznych w Katowicach

Oferujemy sprzedaż oraz kompleksowy montaż stacji ładowania oraz ładowarek typu wallbox

Montaż stacji ładowania i ładowarek – Katowice

Chciałbyś zamontować ładowarkę do samochodu elektrycznego, ale nie wiesz jak to zrobić? Zgłoś się do nas!

Jako zespół profesjonalistów specjalizujących się w instalacji wewnętrznych oraz zewnętrznych stacji ładowania do użytku komercyjnego i prywatnego, doradzimy i odpowiemy na wszystkie pojawiające się w tym zakresie pytania.

Gwarantujemy bezpieczny i sprawny montaż ładowarek w Katowicach i całym województwie śląskim.

Widok na Spodek w Katowicach

Ładowarki do samochodów elektrycznych Katowice

Działamy na terenie całych Katowic, m.in. w dzielnicach:

Śródmieście, Bogucice, Załęże, Osiedle Tysiąclecia, Koszutka, Dąb, Zawodzie, Ligota-Panewniki, Podlesie, Szopienice-Burowiec, Os. Paderewskiego – Muchowiec, Wełnowiec-Józefowiec, Kostuchna, Załęska Hałda-Brynów, Dąbrówka Mała, Osiedle Wincentego Witosa, Brynów-Osiedle Zgrzebnioka, Giszowiec, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Janów-Nikiszowiec, Zarzecze i okolicach.

Wtyczka - ikona
Katowice - mapa
Stacja ładowania - ikona

Katowice

Elektromobilność w Katowicach

Nie bez powodu Katowice nazywane są także miastem ogrodów. Stolica Górnego Śląska to jedno z najbardziej proekologicznych miast w Polsce, gdzie aż 42% powierzchni stanowią tereny zielone. Przyjęty przez władze miasta Program Ochrony Środowiska zakłada nie tylko prowadzenie działań na rzecz poprawy jakości powietrza, ale także rozwój terenów zielonych, zapewnienie wysoko ekologiczno-ekonomicznej efektywności funkcjonowania i edukację ekologiczną.

Wśród prac proekologicznych wdrożonych przez Górnośląski Związek Metropolitalny (do którego należą również Katowice) odnaleźć można szereg „zielonych” działań mających dobry wpływ na środowisko, a jednocześnie niezanieczyszczających powietrza. To m.in. budowa infrastruktury przyjaznej korzystaniu z pojazdów EV, montaż instalacji elektrycznych w najbardziej zaludnionych miastach i zapewnienie dostępu do ekologicznej mobilności współdzielonej (np. rowery miejskie, elektryczne hulajnogi, samochody wypożyczane na minuty, ekologiczne autobusy).

Katowice jako pierwsze miasto w Polsce wypełniło obowiązki określone w ustawie o elektromobilności dot. ilości ładowarek przypadających na liczbę mieszkańców. Dostępnych jest obecnie ok. 115 punktów ładowania, z których mogą korzystać użytkownicy prywatni i komercyjni.

I, mimo że wybudowanie własnej stacji ładowania wiąże się z dodatkowym wydatkiem, to nic nie zastąpi komfortu użytkowania i dostosowania punktu ładowania do własnych potrzeb. Dzięki prywatnej stacji załadujesz swojego elektryka zawsze wtedy, gdy będziesz tego potrzebować – bez potrzeby wychodzenia z domu.

Korzystając z naszej oferty ładowarek do samochodów elektrycznych, zyskujesz nie tylko najwyższej klasy sprzęt i bezpieczeństwo użytkowania, ale także gwarancję niskich kosztów eksploatacji i oszczędność czasu. Jeśli więc rozważasz zakup własnej, niezależnej ładowarki – zgłoś się do nas! Jesteśmy do twojej dyspozycji.

Dlaczego AmperGo?

Wysoka staranność i jakość pracy - ikona
Wysoka staranność
i jakość pracy
Elektrycy z kwalifikacjami - ikona
Elektrycy o
potwierdzonych
kwalifikacjach
Dobra znajomość asortymentu - ikona
Bardzo dobra
znajomość
asortymentu
Profesjonalne doradztwo - ikona
Możliwość skorzystania
z profesjonalnego
doradztwa
Śląśk - ikona
Usługi montażowe
na terenie całego
Śląska
Wsparcie serwisowe - ikona
Kompleksowe
wsparcie serwisowe

Montaż ładowarki – zakres prac

  1. Darmowy audyt instalacji elektrycznej - analiza miejsca pod kątem wymogów technicznych (głównie względem mocy przyłączeniowej) dokonywana jest na indywidualne życzenie klienta i trwa z reguły nie dłużej niż 30 – 90 min. W tym czasie fachowcy sprawdzają dokładnie obszar, na którym ma być zainstalowany konkretny model ładowarki. Tu należy skontrolować, czy zabezpieczenie w rozdzielnicy i przekrój żył kabla jest właściwy dla danej ładowarki. Jeśli nie ma przeciwwskazań, doradca przygotowuje ofertę. W przypadku jej akceptacji przez klienta nasi specjaliści przechodzą do właściwych prac montażowych.

  2. Wykonanie okablowania pod ładowarkę – elektryk doprowadza przewód z rozdzielnicy elektrycznej do miejsca montażu ładowarki, dodając jednocześnie przeznaczony do niej wyłącznik nadprądowy. Chcąc skorzystać z dotychczasowej instalacji, można zdemontować istniejące już gniazdo siłowe i w jego miejsce założyć wallboxa.

  3. Montaż ładowarki – instalacja ładowarki i podłączenie jej do zasilania powinno odbywać się przy odłączonym napięciu, a sam kabel musi mieć rozdzielony przewód ochronny (układ sieciowy TN-S).

  4. Podłączenie ładowarki do prądu – pierwsze uruchomienie ładowarki powinno być poprzedzone sprawdzeniem poprawności połączeń. Po weryfikacji instalator wykonuje wszelkie niezbędne pomiary i programuje ładowarkę według indywidualnych potrzeb.

  5. Instruktaż w zakresie obsługi – po zakończeniu instalacji i uzyskaniu prawidłowych wyników testów, monter przedstawia instruktaż korzystania z ładowarki oraz odpowiada na wszelkie pytania dotyczące jej eksploatacji, serwisu itd.

Czas trwania prac montażowych wynosi zazwyczaj 1-2 dni robocze

Po zakończeniu instalacji zostaniesz rzetelnie przeszkolony w zakresie bezpiecznego użytkowania ładowarki.

Certyfikaty i atesty producenta

Montaż ładowarki samochodowej powinien być przeprowadzony przez elektryka posiadającego świadectwo kwalifikacji SEP. Samodzielne podłączenie nie jest zalecane między innymi ze względów bezpieczeństwa i możliwości utraty gwarancji.

Doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje monterów z AmperGo dają nie tylko pewność zachowania gwarancji, ale także niezawodność podczas użytkowania.

Certyfikat autoryzowanego partnera - Elektroautomatyka Certyfikat autoryzowanego partnera - PRE Edward Biel Certyfikat autoryzowanego partnera - Vestel

Cennik montażu ładowarki do samochodu elektrycznego

Całkowity koszt montażu stacji ładowania w AmperGo obejmuje:

Samochód elektryczny w trakcie ładowania

Finalna wycena wykonania okablowania oraz montażu uwarunkowana jest przez wiele czynników. Wśród nich można wymienić ilość materiału użytego (głównie kabli) oraz czas, jaki musi poświęcić fachowiec na pełną instalację. Dlatego też niezwykle ważne jest przeprowadzenie audytu, podczas którego specjalista przedstawi wstępny kosztorys całej inwestycji.

Stacja ładowania - ikona

Cena za montaż ładowarki

od 799 zł brutto

Cennik montażu

Podstawowy montaż uwzględnia:

Trudniejszy montaż, obejmujący bardziej wymagające prace (np. kucie w ścianie, wykonanie fundamentu do ładowarki stojącej, wprowadzenie przewodów do ładowarki) wyceniany jest indywidualnie w trakcie darmowego audytu.

Ładowarki do samochodów elektrycznych

Montaż ładowarki stojącej najczęściej jest droższy niż montaż ładowarki ściennej.

Ładowarki stojące potrzebują specjalnego słupka, który w większości przypadków wymaga osobnego fundamentu. Wiązanie betonu podnosi nie tylko koszty montażu, ale także wydłuża jego czas. Z tego właśnie powodu monter podejmujący instalację ładowarki stojącej musi przyjechać do klienta co najmniej dwa razy.

Gdzie zamontować stację ładowania?

Montaż stacji ładowania musi być zgodny między innymi z wytycznymi zawartymi w normach elektrycznych i przepisach budowlanych określających zasady instalacji urządzeń elektrycznych. Oczywiście musi spełniać także twoje indywidualne potrzeby.

Początkowo należy dobrać odpowiedni kabel i zabezpieczenie rozdzielnicy, by były adekwatne do mocy wybranej ładowarki. Tu dobrze jest zapoznać się z informacją o przydziale mocy do konkretnej działki – zbyt niska może wymagać rozszerzenia.

Najpopularniejsze moce ładowarek:

  • 3,7 kW (1 faz., 16 A)
  • 7,4 kW (1 faz., 32 A)
  • 11 kW (3 faz., 16 A)
  • 22 kW (3 faz., 32 A)

Wymagane natężenie prądu i rodzaj instalacji potrzebnych do zamontowania każdej z czterech poniższych ładowarek determinowane są różnorako. Natężenie prądu i konieczną odległość od rozdzielnicy warunkuje przede wszystkim przekrój żył wymaganego przewodu. Przy natężeniu na fazie 16 A zalecamy przewody o przekroju min. 4 mm2, a przy 32 A minimum 10 mm2.

Moc 3,7 KW - ikona

3,7 kW (1 faz.)

minimum 4 mm2
Moc 7,4 KW - ikona

7,4 kW (1 faz.)

minimum 10 mm2
Moc 1 KW - ikona

11 kW (3 faz.)

minimum 4 mm2
Moc 22 KW - ikona

22 kW (3 faz.)

minimum 10 mm2

Polecane ładowarki samochodowe

Chcesz mieć pewność, że wybrałeś optymalny model ładowarki?

Skontaktuj się z nami i zapytaj o rekomendowany model stacji ładowania.

12 400 42 80

Jak bezpiecznie korzystać ze stacji ładowania?

Nowoczesne stacje ładowania mogą wykonywać swoją pracę nawet podczas intensywnych opadów deszczu. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by podczas samego podpinania kabla do samochodu lub ładowarki, do jego końcówki nie przedostała się woda. Wyposażone w specjalne zabezpieczenia sprzęty nie wymagają stosowania gumowych rękawiczek ani szczególnych środków ostrożności (poza ogólnie przyjętymi zasadami korzystania z urządzeń elektrycznych).

Montaż ładowarek i stacji ładowania w Katowicach - realizacje

Działamy na obszarze Katowic i całego województwa śląskiego. Proponujemy kompleksowy zakres prac związany z dostawą i montażem stacji ładowania dla użytkowników prywatnych i komercyjnych. Mamy doświadczenie w instalacji punktów ładowania umieszczonych na indywidualnych posesjach, ale także publicznych parkingach, terenach jednostek samorządowych, przestrzeniach firmowych i hotelowych.

Samochód elektryczny podłączony do ładowarki
Dwaj mężczyźni w trackie montażu ładowarki
Ładowarka na parkingu centrum handlowego
Nowo zamontowana ładowarka Vestel
Ładowanie samochodów elektrycznego

Ładowarki do samochodów elektrycznych – door-to-door

Wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów, świadczymy kompleksowe usługi door-to-door. Doradzamy, jaką ładowarkę wybrać, dowozimy sprzęt pod wskazany adres i montujemy go szybko oraz sprawnie.

Instalacje realizujemy na terenie Katowic i całego województwa śląskiego. Zapraszamy do kontaktu!

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.