Sprzedaż oraz montaż ładowarek do samochodów elektrycznych we Wrocławiu

Oferujemy sprzedaż oraz kompleksowy montaż stacji ładowania oraz ładowarek typu wallbox

Montaż stacji ładowania i ładowarek - Wrocław

Szukasz fachowców specjalizujących się w montażu ładowarek do aut elektrycznych?

Skorzystaj z naszych usług i ładuj swój samochód w pełni bezpiecznie w komfortowych warunkach. Montujemy ładowarki, stacje i wallboxy przeznaczone do użytku wewnętrznego (np. w domowych garażach) i zewnętrznego (np. na biurowym parkingu). Wybierając AmperGo, zyskujesz gwarancję profesjonalnej instalacji urządzenia w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług mieszkańców Wrocławia i całego woj. dolnośląskiego.

Widok na rynek we Wrocławiu

Ładowarki do samochodów elektrycznych Wrocław

Działamy na obszarze całego Wrocławia, m.in. w dzielnicach:

Leśnica, Gaj, Nowy Dwór, Brochów, Klecina, Biskupin, Ostrów Tumski, Sępolno, Stabłowice, Nadodrze, Ołtaszyn, Muchobór Wielki, Sołtysowice, Strachowice, Ołbin, Maślice, Szczepin, Grabiszyn, Przedmieście Oławskie, Kuźniki, Kozanów i wielu innych.

Wtyczka - ikona
Wrocław - mapa
Stacja ładowania - ikona

Wrocław

Elektromobilność we Wrocławiu

Władze Wrocławia stawiają na rozwój elektromobilności. Miasto podejmuje działania, które mają przyczynić się do zwiększenia świadomości mieszkańców i zachęcenia ich do wybierania środków transportu bardziej przyjaznych dla środowiska. Doskonałym przykładem jest stopniowe zwiększanie liczby ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych, bazy elektrycznych autobusów, czy zeroemisyjnych hulajnóg. W planach istnieje także wiele innych działań proekologicznych, które mają na celu zmniejszyć emisję spalin oraz polepszyć jakość życia mieszkańców Wrocławia. Wśród nich można wymienić m.in. ograniczenie ruchu samochodowego w strefach, gdzie może zastąpić go transport zbiorowy. Dodatkowo pojawiają się także plany dotyczące wykorzystania potencjału transportu rzecznego.

Warto także wspomnieć o powstających miejskich wypożyczalniach samochodów elektrycznych, które mogą zachęcić mieszkańców do zakupu własnego elektryka w przyszłości. Trzeba jednak zaznaczyć, że pomimo inwestycji w ogólnodostępne stacje ładowania, ich liczba we Wrocławiu nadal nie jest wystarczająca, aby ich użytkowanie było w pełni komfortowe. Często publiczne punkty są zbyt oddalone od siebie, co stanowi dużą niedogodność dla kierowców jeżdżących głównie na długich trasach.

Inwestycja w prywatną ładowarkę do samochodu elektrycznego oznacza znacznie większą wygodę kierowcy – możliwość uzupełniania energii w komfortowych warunkach, a także oszczędność czasu oraz pieniędzy. Obecnie dostępne są stacje ładowania i wallboxy o różnych parametrach, wymiarach i cenach, co zdecydowanie ułatwia ich dobór do konkretnego modelu pojazdu oraz miejsca montażu. Potrzebujesz pomocy w wyborze ładowarki? Skontaktuj się z naszymi specjalistami!

Dlaczego AmperGo?

Wysoka staranność i jakość pracy - ikona
Wysoka staranność
i jakość pracy
Elektrycy z kwalifikacjami - ikona
Elektrycy o
potwierdzonych
kwalifikacjach
Dobra znajomość asortymentu - ikona
Bardzo dobra
znajomość
asortymentu
Profesjonalne doradztwo - ikona
Możliwość skorzystania
z profesjonalnego
doradztwa
Dolny Śląsk - ikona
Usługi montażowe
na terenie całego
Dolnego Śląska
Wsparcie serwisowe - ikona
Kompleksowe
wsparcie serwisowe

Montaż ładowarki – zakres prac

  1. Darmowy audyt instalacji elektrycznej - obejmuje rzetelną analizę warunków technicznych, wykonywaną na życzenie Klienta przed rozpoczęciem instalacji urządzenia. Audyt instalacji zazwyczaj trwa ok. 30 min-1,5 h. Jeżeli specjaliści nie wykryją żadnych przeciwwskazań, mogą przejść do kolejnego etapu – przygotowania dla ciebie spersonalizowanej oferty. Po uzyskaniu twojej akceptacji nasi fachowcy przystąpią do montażu ładowarki.

  2. Wykonanie okablowania pod ładowarkę – na tym etapie specjaliści doprowadzają przewód zasilający (podpięty do zabezpieczenia nadprądowego) do miejsca montażu ładowarki. Niekiedy zdarza się, że można skorzystać z istniejącej już instalacji, np. niewykorzystanego gniazda siłowego. W takiej sytuacji elektryk jest zobowiązany do sprawdzenia zastanych zabezpieczeń i przekroju żył pod kątem możliwości podłączenia wybranego modelu ładowarki.

  3. Montaż ładowarki – po wykonaniu okablowania można przystąpić do montażu ładowarki i podłączyć ją do zasilania - prace muszą odbywać się przy odłączonym napięciu. Dodatkowo kabel powinien mieć rozdzielony przewód ochronny (układ sieciowy TN-S).

  4. Podłączenie ładowarki do prądu – po zakończonym montażu i sprawdzeniu poprawności połączeń instalator wykonuje testowe uruchomienia urządzenia. W razie potrzeby może także zaprogramować je zgodnie z twoimi preferencjami.

  5. Instruktaż w zakresie obsługi i eksploatacji – ostatnim etapem jest przeszkolenie Klienta w zakresie prawidłowej obsługi ładowarki. Nasz fachowiec pokaże ci, jak bezpiecznie korzystać z urządzenia oraz doradzi, co powinieneś robić, aby zagwarantować sobie jej bezawaryjne działanie przez wiele lat.

Czas trwania prac montażowych wynosi zazwyczaj 1-2 dni robocze

Po zakończeniu instalacji zostaniesz rzetelnie przeszkolony w zakresie bezpiecznego użytkowania ładowarki.

Certyfikaty i atesty producenta

Korzystając z usługi montażu stacji ładowania w AmperGo, zyskujesz niezawodne, bezpieczne urządzenie i pewność zachowania gwarancji od producenta. Pamiętaj - samodzielna instalacja ładowarki nie jest zalecana. Do przeprowadzania takich czynności uprawnieni są wyłącznie elektrycy ze świadectwem kwalifikacji SEP.

Certyfikat autoryzowanego partnera - Elektroautomatyka Certyfikat autoryzowanego partnera - PRE Edward Biel Certyfikat autoryzowanego partnera - Vestel

Cennik montażu ładowarki do samochodu elektrycznego

Całkowity koszt montażu stacji ładowania w AmperGo obejmuje:

Samochód elektryczny w trakcie ładowania

Wycena okablowania i montażu będzie różnić się w zależności od m.in. ilości roboczogodzin fachowca oraz wykorzystanego materiału. Ostateczny koszt prac elektryk często jest w stanie oszacować dopiero na miejscu instalacji ładowarki.

Stacja ładowania - ikona

Cena za montaż ładowarki

od 799 zł brutto

Cennik montażu

Podstawowy montaż obejmuje:

W przypadku bardziej skomplikowanych realizacji montaż wyceniany jest indywidualnie podczas darmowego audytu.

Ładowarki do samochodów elektrycznych

Montaż ładowarki stojącej najczęściej jest droższy niż montaż ładowarki ściennej.

Powodem wyższej ceny często jest konieczność zakupu słupka. Co ważne w niektórych przypadkach trzeba wykonać dla niego odpowiedni fundament, a to z kolei wiąże się z następną wizytą instalatora i dodatkową opłatą. Fachowiec może kontynuować swoją pracę dopiero po związaniu się betonu – wtedy przeprowadza właściwą instalację urządzenia.

Gdzie zamontować stację ładowania?

Wybrałeś już odpowiednią stację ładowania, ale nie wiesz, gdzie ją zamontować? Skontaktuj się z naszymi specjalistami! Doradzimy ci optymalne i bezpiecznie miejsce do instalacji urządzenia, spełniające niezbędne wymagania, określone przez normy elektryczne oraz budowlane.

Pierwszym krokiem jest dobranie odpowiedniego kabla oraz zabezpieczenia w rozdzielnicy elektrycznej do mocy ładowarki. Istotnym elementem jest także informacja o przydziale mocy do danego domu. Zazwyczaj Klient jest w stanie zweryfikować to samodzielnie.

Najpopularniejsze moce ładowarek:

  • 3,7 kW (1 faz., 16 A)
  • 7,4 kW (1 faz., 32 A)
  • 11 kW (3 faz., 16 A)
  • 22 kW (3 faz., 32 A)

Poniższe 4 moce ładowarek wymagają dobrania odpowiedniego natężenia prądu oraz instalacji 1- lub 3-fazowej. Natężenie prądu oraz odległość stacji determinowana jest przez przekrój żył wymaganego przewodu. Przykładowo przy natężeniu 32 A zalecamy przewody o przekroju 10 mm2.

Moc 3,7 KW - ikona

3,7 kW (1 faz.)

minimum 4 mm2
Moc 7,4 KW - ikona

7,4 kW (1 faz.)

minimum 10 mm2
Moc 1 KW - ikona

11 kW (3 faz.)

minimum 4 mm2
Moc 22 KW - ikona

22 kW (3 faz.)

minimum 10 mm2

Polecane ładowarki samochodowe

Chcesz mieć pewność, że wybrałeś optymalny model ładowarki?

Skontaktuj się z nami i zapytaj o rekomendowany model stacji ładowania.

12 400 42 80

Jak bezpiecznie korzystać ze stacji ładowania?

Aby prawidłowo korzystać ze stacji ładowania, należy uprzednio zapoznać się z dołączoną do niej instrukcją obsługi. Warto jednak podkreślić, że nowoczesne ładowarki są bezpieczne w użytkowaniu i nie wymagają dodatkowych środków ostrożności (np. zakładania gumowych rękawic). Wystarczy zachować zdrowy rozsądek i przystąpić do ładowania samochodu.

Energię w samochodzie można uzupełniać za pomocą stacji ładowania nawet podczas intensywnych opadów. Warto jednak pamiętać, aby podczas wpinania kabla do auta albo ładowarki nie dostawała się woda.

Montaż ładowarek i stacji ładowania we Wrocławiu - realizacje

Usługi montażu ładowarek do aut elektrycznych świadczymy na terenie Wrocławia i całego województwa dolnośląskiego. Nasi fachowcy nie tylko instalują urządzenia do użytku domowego i komercyjnego - gwarantujemy także pomoc w wyborze odpowiednio modelu w zależności od przeznaczenia oraz profesjonalny serwis sprzętu w przypadku awarii.

Ładowarka na parkingu centrum handlowego
Nowo zamontowana ładowarka Vestel
Ładowarka na parkingu centrum handlowego
Nowo zamontowana ładowarka Vestel
Ładowanie samochodów elektrycznego

Ładowarki do samochodów elektrycznych – door-to-door

Świadczymy usługi na zasadzie door-to-door. Doradzimy ci optymalną ładowarkę w zależności od specyfiki lokalizacji, w której ma być zamontowana. Następnie dowieziemy ją na wskazane przez ciebie miejsce i wykonamy jej montaż.

Usługę montażu realizujemy na terenie Wrocławia oraz sąsiadujących miejscowości – zachęcamy do kontaktu.

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.