Jeep - historia firmy
Prototyp Jeepa z napędem na cztery koła powstał w ciągu 49 dni dla armii Stanów Zjednoczonych. Skonstruowała go firma Willys-Overland, która wygrała przetarg po serii testów w bazie wojskowej w stanie Maryland. W efekcie wyprodukowano dla amerykańskiego wojska aż 368 tysięcy pojazdów. Samochód oficjalnie nosił wówczas nazwę Willys MB, ale już wtedy przylgnął do niego przydomek „jeep”. Po II wojnie światowej samochód lekko zmodyfikowano na potrzeby cywili, zwłaszcza farmerów i budowlańców. W wersji szosowej i luksusowej podbił też serca klientów zza oceanu.
W latach 50. przedsiębiorstwo Willys-Over połączyło siły z Kaiser Motors, co dało początek używaniu nazwy handlowej „jeep”. To wtedy rozbudowano portfolio o SUV-y i rozszerzono ekspansję na wiele krajów całego świata. W 1962 roku zamontowano pierwszą w modelu 4x4 automatyczną skrzynię przekładniową i niezależne zawieszenie kół przednich.
Lata 70. przyniosły dalszą rozbudowę gamy modelowej, m.in. o pick-upy. Firmę przejął koncern American Motors Corporation, by w kolejnej dekadzie stać się częścią Chryslera, a w 1998 roku Daimler-Chryslera. To jednak nie koniec przygód, bo w 2014 roku Jeep wszedł w skład konglomeratu Fiat Chrysler Automobiles, a w tym samym roku wyprodukował najmniejszego jak dotąd SUV-a miejskiego. W międzyczasie, w 2003 roku świat poznał najlepiej wyposażonego Jeepa w historii z mostami napędowymi Dana 44, blokadą mechanizmów różnicowych uruchamianą przyciskiem. Po raz ostatni Jeep zmienił właściciela w 2021 roku i dziś jest częścią grupy Stellantis.
Logo Jeepa
Napis „Jeep” wykonany czcionką Helvetica Bold jest znany na całym świecie. Krój liter pozostawał przez lata niezmienny, zmieniała się za to ich kolorystyka. Zaczynano od złoto-czerwonej identyfikacji wizualnej, a następnie zamiast złotego zastosowano kolor niebieski. Później– w hołdzie militarnym korzeniom marki zdecydowano się na ciemną zieleń. Obecnie, na fali minimalizmu, Jeep używa ascetycznej czerni. Mało kto wie, że przez jakiś czas używano logo przypominające grilla z reflektorami po obu stronach.
Jeep - rozwiązania w zakresie elektromobilności
Choć przejście na „zieloną stronę mocy” w przypadku Jeepa było dla wielu zaskoczeniem, szybko zrozumiano zamysł twórców. Elektromobilność w ich wykonaniu to nie tylko ekologia, spełnianie surowych wymogów emisyjnych i oszczędność, ale też efektywne rozwiązania technologiczne, np. trzy silniki w hybrydach typu plug-in. Jeep planuje do końca 2022 oferować wyłącznie pojazdy elektryczne lub zelektryfikowane.
Samochody elektryczne Jeep
Miłośników motoryzacji zachwyca ruszanie wielkogabarytowymi samochodami elektrycznymi Jeep w całkowitej ciszy. To rzecz, którą otrzymujemy w pakiecie z elektrycznym napędem. Elektryczna gama modelowa pojazdów marki Jeep sukcesywnie się rozszerza, a każdy model zaskakuje innowacyjnymi rozwiązaniami i przyjemnością jazdy – zarówno terenowej, jak i miejskiej.
Stacje ładowania, ładowarki Jeep
Wychodząc naprzeciw problemom związanym ze zmianami klimatycznymi, Jeep instaluje stacje ładowania na kluczowych szlakach w Stanach Zjednoczonych. Są to stacje wykorzystujące energię słoneczną. Otwiera to przed kierowcami rajdów szereg możliwości i szansę na beztroską podróż przez dzikie tereny bez dostępu do sieci elektrycznej. Liczymy na to, że w Europie ładowarki solarne do samochodów elektrycznych to kwestia kilku lat.
Wallboxy Jeep
Nic jednak nie zastąpi wygody ładowania Jeepa w domu. Gniazdko elektryczne może się okazać niewystarczające dla tych, dla których liczy się komfort, czas i elastyczność. Rekomendowanym rozwiązaniem dla aut terenowych i SUV-ów jest wallbox. Wallboxa podłącza się do sieci domowej i korzysta wedle potrzeb i oczekiwań. Sklep AmperGo oferuje sprawdzone wallboxy do ładowania wewnętrznego i zewnętrznego. Aby znaleźć produkt, który idealnie wpasuje się zarówno w wymagania sieci energetycznej, jak i wybranego modelu Jeepa, zachęcamy do korzystania z wyszukiwarki ładowarek. Do twojej dyspozycji są także konsultanci z AmperGo. Zapraszamy!
Ładowanie Jeepa
Producent zadbał o to, by maksymalnie uprościć proces ładowania Jeepa. Kierowcy mogą korzystać z opcji zdalnego sterowania i inteligentnych systemów łączności (m.in. z aplikacji My Uconnect oraz usługi My easy Charge). Ładowanie w publicznych stacjach jest możliwe dzięki kablowi Mode 3.
Akumulator Jeepów można zasilać oczywiście w czasie jazdy przez rekuperację. Takie ładowanie odbywa się, gdy zwalniasz i hamujesz.
Prosta obsługa
urządzenia
Ekologiczna i ekonomiczna
jazda
Bezpieczeństwo instalacji
i ludzi
Serwis
door-to-door
Produkty z Polski
i Europy
Przetestowane, wysokiej
jakości