Wybierz idealną stację ładowania do Twojego samochodu elektrycznego. W naszej ofercie znajdziesz wallboxy i ładowarki do aut elektrycznych wiodących producentów, które z łatwością dopasujesz do konkretnych modeli samochodów. Polecamy duży wybór stacji ładowania do użytku domowego, jak i komercyjnego. Zależnie od potrzeb możesz wybrać punkty ładowania o mocach: 3,5 kW, 7,4 kW, 11 kW, 22 kW. Poszczególne stacje ładowania samochodów EV mogą dostarczać prąd stały - DC lub prąd zmienny - AC.
Szukasz montażu w innym mieście?
12 400 42 80Skorzystaj z pomocy fachowców o potwierdzonych kwalifikacjach, zyskaj gwarancję bezpieczeństwa i prawidłowego działania ładowarki. Zapewniamy kompleksowy montaż ładowarek do samochodów elektrycznych, stacji ładowania i wallboxów na terenie całej Polski
Potrzebujesz pomocy przy montażu ładowarki do samochodu elektrycznego? Skorzystaj z usług naszych fachowców. Mamy duże doświadczenie w instalacji zewnętrznych i wewnętrznych stacji ładowania do użytku domowego oraz komercyjnego. Korzystając z naszych usług, zyskujesz gwarancję, że urządzenie zostanie należycie dostosowane do dostępnej instalacji. Dzięki temu ładowarka będzie prawidłowo funkcjonować i będziesz mógł korzystać z niej w pełni bezpiecznie. Warto także zaznaczyć, że samodzielny montaż stacji ładowania nie jest zalecany. Instalację powinien przeprowadzić elektryk posiadający świadectwo kwalifikacyjne SEP.
Dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z usług naszych fachowców:
Na specjalne życzenie Klienta nasi specjaliści przed przystąpieniem do montażu urządzenia wykonają audyt instalacji elektrycznej pod kątem możliwości zainstalowania konkretnego modelu. Audytowanie wybranego przez Klienta miejsca trwa zazwyczaj ok. 30 min – 1,5h. Następnie, jeśli fachowcy nie wykryją żadnych przeciwwskazań, przystąpią do montażu urządzenia.
Prace montażowe obejmują następujące czynności:
Czas trwania prac montażowych wynosi zazwyczaj 1-2 dni robocze. Dodatkowo, po zakończeniu instalacji zostaniesz rzetelnie przeszkolony w zakresie bezpiecznego użytkowania ładowarki.
Całkowity koszt montażu stacji ładowania w AmperGo obejmuje:
Wycena wykonania okablowania i montażu zależna jest od wielu czynników i z reguły elektryk może oszacować jej finalny koszt dopiero na miejscu. Wpływ na cenę montażu ma przede wszystkim ilość roboczogodzin, które musi poświęcić instalator oraz ilość wykorzystywanego materiału (głównie kabli). Średnia cena za montaż wraz z wykonaniem okablowania waha się w granicach 800 do 2000 zł. Montaż na gotowym okablowaniu nie powinien przekraczać kosztu 300 zł. Klient bez udziału elektryka z reguły jest w stanie z naszą pomocą dobrać i zamówić wcześniej ładowarkę.
Warto także zaznaczyć, że montaż w przypadku ładowarki stojącej może okazać się droższy, w porównaniu do wiszącej stacji ładowania. Koszt montażu ładowarki na słupku zazwyczaj jest wyższy, ponieważ przy np. tej samej ilości roboczogodzin i ilości kabli dochodzi jeszcze koszt zakupu słupka i ewentualnego wykonania fundamentu dla niego. Jeśli wykonanie fundamentu jest konieczne, monter będzie musiał przyjechać przynajmniej dwa razy na miejsce montażu (drugi przyjazd i właściwy montaż może odbyć się dopiero, jak beton zwiąże), co podnosi koszty.
W razie potrzeby nasi specjaliści doradzą Ci także, jakie miejsce będzie odpowiednie do montażu stacji ładowania samochodów o napędzie elektrycznym. Trzeba tu jednak podkreślić, że miejsce, w którym zostanie zainstalowane urządzenie, musi spełniać konkretne wymagania.
Większość wymogów wynika ze zdrowego rozsądku, norm elektrycznych i przepisów/norm budowlanych, traktujących o instalacji urządzeń elektrycznych. Na pewno trzeba dobrać odpowiedni kabel i zabezpieczenie w rozdzielnicy elektrycznej do mocy ładowarki. Optymalnie, by Twój elektryk lub nasz autoryzowany partner zweryfikował przed montażem, na co instalacja może pozwolić. Zwykle Klient sam jest w stanie to zrobić, musi jedynie dowiedzieć się, jaki ma przydział mocy do domu. Zdecydowanie najpopularniejszymi mocami ładowarek będą 3,7 kW (1 faz.,16 A), 7,4 kW (1 faz.,32A), 11 kW (3 faz., 16A) i 22 kW (3 faz., 32A).
Do powyższych 4 mocy ładowarek mamy 2 natężenia prądu 16A i 32A oraz instalację 1 lub 3 fazową. Natężenie prądu (i odległość od rozdzielnicy) determinuje głównie przekrój wymaganego przewodu. W skrócie, rekomendujemy przy natężeniu na fazie 16A przekrój żył w przewodzie wynoszący minimum 4 mm2 a przy natężeniu 32A, rekomendujemy przekrój żył 10 mm2.
Trzeba jednak podkreślić, że nie jest bezpieczny montaż stacji ładowania nieprzystosowanej do pracy na zewnątrz w miejscach, gdzie jest ona narażona na zjawiska atmosferyczne czy duże wahania temperatur i spadki poniżej 0 stopni C.
Wszelkie zalecenia, co do prawidłowego użytkowania ładowarki zostały zapisane w dołączonej do niej instrukcji obsługi. Nie trzeba zachowywać żadnych specjalnych środków ostrożności, poza tymi, które wynikają ze zdrowego rozsądku. Nie trzeba mieć np. gumowych rękawiczek i można podpinać samochód do zewnętrznej stacji ładowania w czasie opadów deszczu, nawet intensywnych. Należy tylko wtedy uważać, by podczas wpinania końcówki kabla do samochodu lub ładowarki, nie dostawała się tam woda.
Komfort i zadowolenie Klientów są dla nas najważniejsze, dlatego świadczymy kompleksowe usługi na zasadzie door-to-door. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z naszej oferty stacji ładowania, doradzimy Ci, jaką ładowarkę wybrać w zależności od specyfiki konkretnego miejsca i dowieziemy zakupiony produkt na wskazane przez Ciebie miejsce. Usługę montażu realizujemy na terenie całego kraju – zachęcamy do kontaktu.