Sprzedaż oraz montaż ładowarek do samochodów elektrycznych w Poznaniu

Oferujemy sprzedaż oraz kompleksowy montaż stacji ładowania oraz ładowarek typu wallbox

Montaż stacji ładowania i ładowarek - Poznań

Planujesz instalację ładowarki do samochodu elektrycznego, ale nie wiesz, od czego zacząć? Zapraszamy do współpracy!

Nasi doświadczeni fachowcy specjalizują się w montażu zewnętrznych oraz wewnętrznych stacji ładowania do użytku prywatnego i komercyjnego. Zapewniamy szybką i terminową realizację prac.

Nie wiesz, która ładowarka będzie dla ciebie najlepsza? Odpowiemy na wszelkie pojawiające się pytania i doradzimy w zakresie wyboru najlepszego modelu. A wszystko to z zachowaniem zasad profesjonalnej obsługi klienta.

Widok na rynek w Poznaniu

Ładowarki do samochodów elektrycznych Poznań

Działamy na terenie całego Poznania, m.in. na osiedlach:

Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, Fabianowo-Kotowo, Główna, Głuszyna, Górczyn, Grunwald Południe, Grunwald Północ, Jana III Sobieskiego i Marysieńki, Jeżyce, Junikowo, Kiekrz, Żegrze, Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, Stary Grunwald, Stare Winogrady, Ławica, Morasko-Radojewo, Św. Łazarz, Nowe Winogrady Południe, Rataje, , Nowe Winogrady Północ, Nowe Winogrady Wschód, Ogrody, Wola, Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, Piątkowo, Zielony Dębiec, Podolany, Kwiatowe, Sołacz, Stare Miasto, Starołęka-Minikowo-Marlewo, Strzeszyn, Naramowice, Szczepankowo-Spławie-Krzesinki, Świerczewo, Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, Umultowo, Warszawskie-Pomet-Maltańskie, Wilda, Winiary, Krzyżowniki-Smochowice i w okolicach.

Wtyczka - ikona
Poznań - mapa
Stacja ładowania - ikona

Poznań

Elektromobilność w Poznaniu

Korzystanie z przestrzeni miejskiej w Poznaniu staje się coraz bardziej przyjazne dla mieszkańców. W 2020 roku przy tutejszych ulicach posadzono ponad 1000 drzew i 7,3 tysiąca krzewów. Nowe rośliny nie tylko poprawiają estetykę miasta, ale także wpływają korzystnie na funkcjonowanie w przydrożnym obszarze.

Pod koniec września ubiegłego roku, Rada Miasta przyjęła uchwałę „Strategia rozwoju elektromobilności dla Miasta Poznania do roku 2035”. Zakłada ona między innymi rozwój infrastruktury ładowania, promocję i wsparcie alternatywnych środków transportu, modernizację pojazdów o wysokiej emisji spalin (na nisko- i zeroemisyjne). Plan zrównoważonej mobilności miejskiej dla miasta Poznania zakłada dodatkowo rozwój floty pojazdów alternatywnych.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych w tym mieście obejmują ładowarki szybkie, półszybkie i gniazda 3-fazowe, wolne oraz te przeznaczone wyłącznie dla samochodów Tesla.

 

Mimo że w Poznaniu ciągle powstają nowe, ogólnodostępne punkty ładowania samochodów elektrycznych, wciąż najbardziej komfortowe okazują się prywatne stacje. Umożliwiają one uzupełnianie energii w każdej chwili i mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb. Oczywiście zakup własnej ładowarki wiąże się z dodatkowymi kosztami, jednak w dłuższej perspektywie zyskujemy nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy.

 

Ładowarki do samochodów elektrycznych, które mamy w ofercie to wysokiej klasy sprzęt gwarantujący bezpieczne użytkowanie w każdych warunkach atmosferycznych. Niskie koszty eksploatacji i niezależność działania to zdecydowane przewagi prywatnych stacji nad ogólnodostępnymi.

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą ładowarek do aut elektrycznych AmperGo. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań służymy pomocą.

Dlaczego AmperGo?

Wysoka staranność i jakość pracy - ikona
Wysoka staranność
i jakość pracy
Elektrycy z kwalifikacjami - ikona
Elektrycy o
potwierdzonych
kwalifikacjach
Dobra znajomość asortymentu - ikona
Bardzo dobra
znajomość
asortymentu
Profesjonalne doradztwo - ikona
Możliwość skorzystania
z profesjonalnego
doradztwa
Wielkopolska - ikona
Usługi montażowe
na terenie całej
Wielkopolski
Wsparcie serwisowe - ikona
Kompleksowe
wsparcie serwisowe

Montaż ładowarki – zakres prac

  1. Darmowy audyt instalacji elektrycznej - wykonywany na specjalne życzenie klienta, gwarantuje indywidualną analizę obszaru pod kątem wymogów technicznych (szczególnie w zakresie mocy przyłączeniowej). Trwa zazwyczaj 30-90 min. W tym czasie fachowcy dokładnie kontrolują miejsce potencjalnego montażu. Sprawdzają też, czy przekrój żył kabla i zabezpieczenie w rozdzielnicy są odpowiednie dla danego typu ładowarki. W przypadku braku przeciwwskazań audytor przygotowuje ofertę. Akceptacja klienta uruchamia proces właściwego montażu stacji ładowania.

  2. Wykonanie okablowania pod ładowarkę – elektryk doprowadza przewód z rozdzielnicy elektrycznej do miejsca instalacji ładowarki. Zobowiązany jest on także do dodania do rozdzielnicy odpowiedniego wyłącznika nadprądowego. Warto podkreślić, że istnieje możliwość wykorzystania istniejącej już instalacji. Po należytej weryfikacji pod kątem zabezpieczeń w rozdzielnicy i przekroju żył kabla, gniazdo siłowe w garażu lub innym miejscu można zdemontować, zastępując je wallboxem.

  3. Montaż ładowarki – po wykonaniu okablowania, przy rozłączonym napięciu fachowiec instaluje ładowarkę i wpina żyły kabla – ten powinien mieć rozdzielony przewód ochronny (układ sieciowy TN-S).

  4. Podłączenie ładowarki do prądu – przed pierwszym uruchomieniem elektryk zobowiązany jest sprawdzić poprawność połączeń. Po dokonaniu kontroli musi wykonać wszystkie wymagane pomiary. Na końcu programuje ładowarkę według osobistych preferencji klienta.

  5. Instruktaż w zakresie obsługi – po zakończeniu proces montażu i uzyskaniu należytych wyników testów, monter udziela instruktażu eksploatacji ładowarki.

Czas trwania prac montażowych wynosi zazwyczaj 1-2 dni robocze

Po zakończeniu instalacji zostaniesz rzetelnie przeszkolony w zakresie bezpiecznego użytkowania ładowarki.

Certyfikaty i atesty producenta

Nasi pracownicy to doświadczeni monterzy, którzy mają odpowiednie kwalifikacje (głównie świadectwo kwalifikacji SEP) potrzebne do montażu ładowarek do samochodów elektrycznych. Korzystając z naszych usług, zyskujesz pewność zachowania gwarancji i swobodę użytkowania.

Zdecydowanie odradzamy samodzielne podłączanie tego typu instalacji. Głównie ze względu na bezpieczeństwo, ale także na możliwość utraty gwarancji producenta.

Certyfikat autoryzowanego partnera - Elektroautomatyka Certyfikat autoryzowanego partnera - PRE Edward Biel Certyfikat autoryzowanego partnera - Vestel

Cennik montażu ładowarki do samochodu elektrycznego

Całkowity koszt montażu stacji ładowania w AmperGo obejmuje:

Samochód elektryczny w trakcie ładowania

We wstępnym kosztorysie poprzedzonym stosownym audytem, specjalista przedstawia wycenę projektu. Ostateczny koszt montażu i okablowania zależny jest jednak od wielu czynników. Przede wszystkim od czasu pracy instalatora i ilości materiału montażowego (głównie kabli) wymaganego do podłączenia ładowarki.

Stacja ładowania - ikona

Cena za montaż ładowarki

od 799 zł brutto

Cennik montażu

Podstawowy montaż uwzględnia zawieszenie ładowarki na ścianie, umieszczenie kabla zasilającego, uruchomienie urządzenia oraz dokonanie pomiarów i konfigurację ładowarki.

 

Montaż wymagający dodatkowych działań (np. kucie w ścianie, stworzenie fundamentu do wersji stojącej, wprowadzenie przewodów do ładowarki) wyceniany jest indywidualnie w trakcie bezpłatnego audytu.

Ładowarki do samochodów elektrycznych

Montaż ładowarki stojącej najczęściej jest droższy niż montaż ładowarki ściennej.

Ładowarki stojące są droższe w montażu, gdyż do ceny urządzenia, należy doliczyć także koszt zakupu słupka i ewentualnego przygotowania fundamentu. Wykonanie odpowiedniego podłoża dla stojącej stacji ładowania wymaga co najmniej dwukrotnej wizyty montera. Do właściwego montażu sprzętu może przystąpić dopiero za drugim razem ze względu na konieczność związania się betonu.

Gdzie zamontować stację ładowania?

Miejsce przeznaczone do montażu stacji ładowania musi być zgodne z wytycznymi zawartymi w przepisach budowlanych (regulujących zasady instalacji urządzeń elektrycznych) oraz normach elektrycznych.

Planując instalację ładowarki samochodowej na prywatnej posesji, warto zawczasu odszukać informację o przydziale mocy. Zbyt niski woltaż może wymagać rozszerzenia. Wiedza w tym zakresie pozwala na szybki wybór odpowiedniego kabla i zabezpieczenia w rozdzielnicy.

Najpopularniejsze moce ładowarek:

  • 3,7 kW (1 faz., 16 A)
  • 7,4 kW (1 faz., 32 A)
  • 11 kW (3 faz., 16 A)
  • 22 kW (3 faz., 32 A)

Każda ładowarka wymaga odpowiedniego natężenia prądu i konkretnego typu instalacji fazowej. Natężenie prądu i odległość od rozdzielnicy warunkuje między innymi przekrój żył koniecznego przewodu. Rekomendujemy przekrój żył min. 4 mm2 przy natężeniu na fazie 16A oraz minimum 10 mm2 przy 32A.

Moc 3,7 KW - ikona

3,7 kW (1 faz.)

minimum 4 mm2
Moc 7,4 KW - ikona

7,4 kW (1 faz.)

minimum 10 mm2
Moc 11 KW - ikona

11 kW (3 faz.)

minimum 4 mm2
Moc 22 KW - ikona

22 kW (3 faz.)

minimum 10 mm2

Polecane ładowarki samochodowe

Chcesz mieć pewność, że wybrałeś optymalny model ładowarki?

Skontaktuj się z nami i zapytaj o rekomendowany model stacji ładowania.

12 400 42 80

Jak bezpiecznie korzystać ze stacji ładowania?

Czy podczas intensywnych opadów deszczu mogę spokojnie korzystać ze swojej stacji ładowania? Z tym pytaniem klienci zgłaszają się do nas bardzo często. Nowoczesne stacje ładowania są odporne na warunki atmosferyczne i mogą być wykorzystywane nawet podczas największej ulewy. Urządzenia posiadające specjalne zabezpieczenia nie wymagają używania gumowych rękawic. Przy zachowaniu ogólnie przyjętych zasad korzystania ze sprzętu elektrycznego, jest on bezpieczny dla użytkownika.

Warto jednak zwrócić uwagę na sam moment podpinania kabla do samochodu lub ładowarki. By proces ten był niezagrożony, końcówka musi być wolna od wody i innych zabrudzeń.

Montaż ładowarek i stacji ładowania w Poznaniu – realizacje

Działamy na obszarze Poznania oraz w całym województwie wielkopolskim. Oferujemy kompletną usługę obejmującą audyt, dostawę i montaż stacji ładowania. Współpracujemy z klientami indywidualnymi i komercyjnymi. Realizujemy zlecenia na prywatnych posesjach, terenach jednostek samorządowych, w przestrzeniach hotelowych i firmowych oraz na parkingach publicznych.

Dwaj mężczyźni w trackie montażu ładowarki
Samochód elektryczny podłączony do ładowarki
Ładowarka na parkingu centrum handlowego
Nowo zamontowana ładowarka Vestel
Ładowanie samochodów elektrycznego

Ładowarki do samochodów elektrycznych – door-to-door

Zadowolenie naszych klientów to dla nas priorytet. Dlatego oferujemy kompleksowe usługi door-to-door. Zapewniamy fachowe doradztwo w zakresie doboru odpowiedniej stacji i dostarczamy sprzęt pod wskazany adres. Nasi doświadczeni monterzy pracują sprawnie i dotrzymują umówionych terminów.

Usługę montażu realizujemy na terenie Poznania oraz sąsiadujących miejscowości – zachęcamy do kontaktu.

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.