do samochodów elektrycznych w Poznaniu
Oferujemy sprzedaż oraz kompleksowy montaż stacji
ładowania oraz ładowarek typu wallbox
Planujesz instalację ładowarki do samochodu elektrycznego, ale nie wiesz, od czego zacząć? Zapraszamy do współpracy!
Nasi doświadczeni fachowcy specjalizują się w montażu zewnętrznych oraz wewnętrznych stacji ładowania do użytku prywatnego i komercyjnego. Zapewniamy szybką i terminową realizację prac.
Nie wiesz, która ładowarka będzie dla ciebie najlepsza? Odpowiemy na wszelkie pojawiające się pytania i doradzimy w zakresie wyboru najlepszego modelu. A wszystko to z zachowaniem zasad profesjonalnej obsługi klienta.
Działamy na obszarze całego Poznania, m.in. w dzielnicach:
Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, Fabianowo-Kotowo, Główna, Głuszyna, Górczyn, Grunwald Południe, Grunwald Północ, Jana III Sobieskiego i Marysieńki, Jeżyce, Junikowo, Kiekrz, Żegrze, Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, Stary Grunwald, Stare Winogrady, Ławica, Morasko-Radojewo, Św. Łazarz, Nowe Winogrady Południe, Rataje, , Nowe Winogrady Północ, Nowe Winogrady Wschód, Ogrody, Wola, Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, Piątkowo, Zielony Dębiec, Podolany, Kwiatowe, Sołacz, Stare Miasto, Starołęka-Minikowo-Marlewo, Strzeszyn, Naramowice, Szczepankowo-Spławie-Krzesinki, Świerczewo, Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, Umultowo, Warszawskie-Pomet-Maltańskie, Wilda, Winiary, Krzyżowniki-Smochowice i w okolicach.
Poznań
Korzystanie z przestrzeni miejskiej w Poznaniu staje się coraz bardziej przyjazne dla mieszkańców. W 2020 roku przy tutejszych ulicach posadzono ponad 1000 drzew i 7,3 tysiąca krzewów. Nowe rośliny nie tylko poprawiają estetykę miasta, ale także wpływają korzystnie na funkcjonowanie w przydrożnym obszarze.
Pod koniec września ubiegłego roku, Rada Miasta przyjęła uchwałę „Strategia rozwoju elektromobilności dla Miasta Poznania do roku 2035”. Zakłada ona między innymi rozwój infrastruktury ładowania, promocję i wsparcie alternatywnych środków transportu, modernizację pojazdów o wysokiej emisji spalin (na nisko- i zeroemisyjne). Plan zrównoważonej mobilności miejskiej dla miasta Poznania zakłada dodatkowo rozwój floty pojazdów alternatywnych.
Stacje ładowania samochodów elektrycznych w tym mieście obejmują ładowarki szybkie, półszybkie i gniazda 3-fazowe, wolne oraz te przeznaczone wyłącznie dla samochodów Tesla.
Mimo że w Poznaniu ciągle powstają nowe, ogólnodostępne punkty ładowania samochodów elektrycznych, wciąż najbardziej komfortowe okazują się prywatne stacje. Umożliwiają one uzupełnianie energii w każdej chwili i mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb. Oczywiście zakup własnej ładowarki wiąże się z dodatkowymi kosztami, jednak w dłuższej perspektywie zyskujemy nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy.
Ładowarki do samochodów elektrycznych, które mamy w ofercie to wysokiej klasy sprzęt gwarantujący bezpieczne użytkowanie w każdych warunkach atmosferycznych. Niskie koszty eksploatacji i niezależność działania to zdecydowane przewagi prywatnych stacji nad ogólnodostępnymi.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą ładowarek do aut elektrycznych AmperGo. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań służymy pomocą.
Wysoka staranność i jakość pracy
Elektrycy o potwierdzonych kwalifikacjach
Bardzo dobra znajomość asortymentu
Możliwość skorzystania z profesjonalnego doradztwa
Usługi montażowe na terenie całej Wielkopolski
Kompleksowe wsparcie serwisowe
Po zakończeniu instalacji zostaniesz rzetelnie przeszkolony w zakresie bezpiecznego użytkowania ładowarki.
Nasi pracownicy to doświadczeni monterzy, którzy mają odpowiednie kwalifikacje (głównie świadectwo kwalifikacji SEP) potrzebne do montażu ładowarek do samochodów elektrycznych. Korzystając z naszych usług, zyskujesz pewność zachowania gwarancji i swobodę użytkowania.
Zdecydowanie odradzamy samodzielne podłączanie tego typu instalacji. Głównie ze względu na bezpieczeństwo, ale także na możliwość utraty gwarancji producenta.
Całkowity koszt montażu stacji ładowania w AmperGo obejmuje:
Audyt
Koszt słupka mocującego
(w przypadku stojących stacji ładowania)
Koszt prac monterskich
We wstępnym kosztorysie poprzedzonym stosownym audytem, specjalista przedstawia wycenę projektu. Ostateczny koszt montażu i okablowania zależny jest jednak od wielu czynników. Przede wszystkim od czasu pracy instalatora i ilości materiału montażowego (głównie kabli) wymaganego do podłączenia ładowarki.
Podstawowy montaż uwzględnia zawieszenie ładowarki na ścianie, umieszczenie kabla zasilającego, uruchomienie urządzenia oraz dokonanie pomiarów i konfigurację ładowarki.
Montaż wymagający dodatkowych działań (np. kucie w ścianie, stworzenie fundamentu do wersji stojącej, wprowadzenie przewodów do ładowarki) wyceniany jest indywidualnie w trakcie audytu. W przypadku decyzji na montaż jego cena zostanie pomniejszona o cenę audytu.
Montaż ładowarki stojącej najczęściej jest droższy niż montaż ładowarki ściennej.
Ładowarki stojące są droższe w montażu, gdyż do ceny urządzenia, należy doliczyć także koszt zakupu słupka i ewentualnego przygotowania fundamentu. Wykonanie odpowiedniego podłoża dla stojącej stacji ładowania wymaga co najmniej dwukrotnej wizyty montera. Do właściwego montażu sprzętu może przystąpić dopiero za drugim razem ze względu na konieczność związania się betonu.
Miejsce przeznaczone do montażu stacji ładowania musi być zgodne z wytycznymi zawartymi w przepisach budowlanych (regulujących zasady instalacji urządzeń elektrycznych) oraz normach elektrycznych.
Planując instalację ładowarki samochodowej na prywatnej posesji, warto zawczasu odszukać informację o przydziale mocy. Zbyt niski woltaż może wymagać rozszerzenia. Wiedza w tym zakresie pozwala na szybki wybór odpowiedniego kabla i zabezpieczenia w rozdzielnicy.
Najpopularniejsze moce ładowarek:
Każda ładowarka wymaga odpowiedniego natężenia prądu i konkretnego typu instalacji fazowej. Natężenie prądu i odległość od rozdzielnicy warunkuje między innymi przekrój żył koniecznego przewodu. Rekomendujemy przekrój żył min. 4 mm2 przy natężeniu na fazie 16A oraz minimum 10 mm2 przy 32A.
3,7 kW (1 faz.)
minimum 4 mm2
7,4 kW (1 faz.)
minimum 10 mm2
11 kW (3 faz.)
minimum 4 mm2
22 kW (3 faz.)
minimum 10 mm2
Chcesz mieć pewność, że wybrałeś optymalny model ładowarki?
Skontaktuj się z nami i zapytaj o rekomendowany model stacji ładowania.
biuro
Czy podczas intensywnych opadów deszczu mogę spokojnie korzystać ze swojej stacji ładowania? Z tym pytaniem klienci zgłaszają się do nas bardzo często. Nowoczesne stacje ładowania są odporne na warunki atmosferyczne i mogą być wykorzystywane nawet podczas największej ulewy. Urządzenia posiadające specjalne zabezpieczenia nie wymagają używania gumowych rękawic. Przy zachowaniu ogólnie przyjętych zasad korzystania ze sprzętu elektrycznego, jest on bezpieczny dla użytkownika.
Warto jednak zwrócić uwagę na sam moment podpinania kabla do samochodu lub ładowarki. By proces ten był niezagrożony, końcówka musi być wolna od wody i innych zabrudzeń.
Działamy na obszarze Poznania oraz w całym województwie wielkopolskim. Oferujemy kompletną usługę obejmującą audyt, dostawę i montaż stacji ładowania. Współpracujemy z klientami indywidualnymi i komercyjnymi. Realizujemy zlecenia na prywatnych posesjach, terenach jednostek samorządowych, w przestrzeniach hotelowych i firmowych oraz na parkingach publicznych.
Zadowolenie naszych klientów to dla nas priorytet. Dlatego oferujemy kompleksowe usługi door-to-door. Zapewniamy fachowe doradztwo w zakresie doboru odpowiedniej stacji i dostarczamy sprzęt pod wskazany adres. Nasi doświadczeni monterzy pracują sprawnie i dotrzymują umówionych terminów.
Usługę montażu realizujemy na terenie Poznania oraz sąsiadujących miejscowości – zachęcamy do kontaktu.
biuro