Ładowarki, wallboxy do Opla Zafira-e
Opel Zafira z całkowicie elektrycznym napędem zasługuje na najlepsze rozwiązania z zakresu ładowania. Tym bardziej że van Life ze standardowego gniazdka domowego ładuje się bardzo długo, bo od 30 godzin do 45 godzin (w zależności od pojemności baterii). W odpowiedzi na potrzeby właścicieli Opla z napędem zeroemisyjnym AmperGo dostarcza i montuje wysokiej jakości ładowarki stojące i wallboxy. Współpracuje także z cenionymi w branży dostawcami i producentami ładowarek do samochodów elektrycznych i hybryd plug-in.
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, jak i gdzie ładować Opla Zafirę-e, skontaktuj się z nami. Odpowiadamy na wszelkie pytania dotyczące ładowarek stojących, wallboxów, szybkich ładowarek, instalacji elektrycznych oraz norm budowlanych, elektrycznych i wymogów bezpieczeństwa.
Stacje ładowania do Opla Zafira-e
Niemiecki producent zadbał o to, by kierujący miał na bieżąco dostęp do danych na temat zużycia energii, czasu ładowania czy dostępnego zasięgu.
Ile może przejechać Opel Zafira-e Life, zanim nastąpi konieczność postoju na stacji ładowania? Zasięg całkowity Zafiry to 238 km (van z baterią 75 kWh przejedzie na jednym ładowaniu ok. 100 km więcej). Faktyczny dystans pomiędzy ładowaniami zależy od tak wielu czynników (pogoda, rodzaj nawierzchni, styl jazdy, ukształtowanie terenu), że w rzeczywistości postój na stacji celem zasilenia energią może nastąpić dużo szybciej.
Dużym usprawnieniem na dalekich trasach są stacje szybkiego ładowania. W przypadku stacji DC 100 kW wystarczy 40 minut, aby naładować Zafirę z większym akumulatorem i ruszyć w dalszą drogę.
Samochód elektryczny Opel Zafira-e
Opel Zafira-e Life to efekt prac konstruktorów z Rüsselsheim am Main nad r-E-volucją w segmencie vanów. Zbudowano go na platformie EMP2. Posiada ten sam silnik elektryczny, co choćby Citroen e-Space Tourer o mocy 136 KM i maksymalnym momencie obrotowym 250 Nm. Zafira-e zadowala płynną, cichą, bezpieczną i komfortową jazdą. Wnętrze można dowolnie konfigurować, zmieniając rozmieszczenie i ilość foteli czy przestrzeń bagażową. Ciekawostką jest, że dzięki zaczepom Isofix można zamontować aż 6 fotelików dziecięcych. Z zewnątrz uwagę zwracają ksenonowe reflektory do jazdy dziennej, a wewnątrz zaawansowane systemy wspomagania. W ramach wyposażenia dodatkowego są tu wielofunkcyjne kamery, wyświetlacz projekcyjny kierowcy, system Smart Beam czy LDW.
Co do wariantów Zafiry, producent umożliwił kupującym wybór pojemności akumulatora (50 kWh lub 75 kWh) oraz jednej z trzech długości nadwozia: Compact (4606 mm), Long (4956 mm) i Extra Long (5306 mm). Jeśli chodzi o kwestie użytkowe, w Zafirach-e wyróżnia się wersje Family, Family Elite i Business VIP. Co ważne, zmieszczą się na wysokość do podziemnych garaży, gdzie często są usytuowane wallboxy.
Ładowanie Opel Zafira-e
Każdy z wariantów Zafiry e-Life przystosowany jest do różnych opcji ładowania, począwszy od domowego gniazdka, przez wallboxy po szybkie ładowarki. Podsumujmy tutaj czas ładowania elektrycznego minivana z podziałem na pojemność baterii.
Opel Zafira-e Life – bateria 50 kWh
- Gniazdo domowe – 30,5 godz.
- Wallbox 11,5 kW – 5 godz.
- Stacja DC 50 kW – 53 min.
- Stacja DC 100 kW – 27 min.
Opel Zafira e-Life – bateria 75 kWh
- Gniazdo domowe – 46 godz.
- Wallbox 11,5 kW – 7,5 godz.
- Stacja DC 50 kW – 1,5 godz.
- Stacja DC 100 kW – 40 min.
Prosta obsługa
urządzenia
Ekologiczna i ekonomiczna
jazda
Bezpieczeństwo instalacji
i ludzi
Serwis
door-to-door
Produkty z Polski
i Europy
Przetestowane, wysokiej
jakości