799 353 207

pon. - pt.: 09:00 - 17:00

Ładowarki do samochodów elektrycznych Volvo

(27)

Szwedzkie Volvo utożsamiane jest z bezpieczeństwem i luksusem. To właśnie producentowi z Göteborg zawdzięczamy testy zderzeniowe i wprowadzenie pasów bezpieczeństwa. O dziwo, skandynawskiej marce udało się połączyć oczekiwania miłośników sportowych aut i tych, dla których liczy się komfort rodzinnych podróży. Kiedy w 2010 roku markę przejął chiński holding Geely, nikt nie wierzył, że Volvo utrzyma znakomitą renomę i co więcej – rozwinie skrzydła. Tymczasem rozkwit Volvo trwa w najlepsze – rozwija się nie tylko gama modelowa, ale też alternatywne jednostki napędowe. Volvo zamierza stać się liderem w dziedzinie samochodów elektrycznych.

Sortowanie

Aktywne filtry

wyczyść
  • Marka pojazdu: Volvo
- wybierz -
- wybierz -

Aktywne filtry

wyczyść
  • Marka pojazdu: Volvo

Ładowarka naścienna

AmperGo Modern 22 kW
2 299,00

Ładowarka mobilna

EVB EVA
od 1599,00

Ładowarka naścienna

Platinet PWB40AT 11 kW
2 299,00
Brak u producenta
Produkt na zamówienie

Ładowarka naścienna

Platinet PWB11KWS 11 kW
4 199,00
Produkt na zamówienie

Ładowarka naścienna

Green Cell Wallbox 22kW z gniazdem Type 2
1 925,00
Brak u producenta

Ładowarka naścienna

Green Cell Wallbox 22kW z kablem Type 2
2 399,00
Produkt na zamówienie

Stacja ładowania

Garo GLB Wallbox
od 2848,00
Produkt na zamówienie

Stacja ładowania

Webasto Pure
od 2760,00

Ładowarka naścienna

ZAPTEC Go
3 688,00

Ładowarka naścienna

Vestel EVC02
od 4390,00

Stacja ładowania

Alfen Eve Single S-line
od 2890,00
Produkt na zamówienie

Ładowarka naścienna

AmperGo EVA Wallbox 1M AC
od 3799,00
Brak u producenta

Stacja ładowania

Webasto Live
od 7790,00
Brak u producenta

Stacja ładowania

ZAPTEC Pro
od 8795,00
Nowość

Stacja ładowania

Alfen Eve Single Pro-line
od 7490,00
Produkt na zamówienie

Stacja ładowania

Alfen Eve Double Pro-line
od 16190,00
Produkt na zamówienie

Stacja ładowania

AmperGo EVA 1M AC
od 7390,00
Brak u producenta

Stacja ładowania

Garo LS4
od 15490,00
Produkt na zamówienie

Stacja ładowania

AmperGo EVA 2M AC
od 20490,00
Brak u producenta

Stacja ładowania

AmperGo EVA max Advert DC
od 0,00
Brak u producenta

Ładowarka naścienna

AmperGo EVA Wallbox 2M AC
od 12990,00
Brak u producenta

Stacja ładowania

AmperGo EVA ADVERT AC
od 0,00
Brak u producenta

Ładowarka naścienna

Garo Twin
od 10205,00
Produkt na zamówienie

Ładowarka naścienna

Vestel EVC04
od 6590,00
Produkt na zamówienie
Nowość

Kabel ładujący

Green Cell Habu Ładowarka Mobilna EV 11kW
2 599,00

Volvo - historia firmy

Choć znak towarowy Volvo zastrzeżono już w 1915 roku, jego historia zaczyna się dużo później. W szwedzkim przedsiębiorstwie SKF produkującym łożyska kulkowe spotkali się Gustaf Larson – inżynier i Assar Gabrielsson – biznesmen. Efektem ich rozmów była myśl o tworzeniu pojazdów silnikowych. Plany szybko przekuto w czyny i niezwłocznie namówiono zarząd SKF, by rozszerzyć działalność o produkcję aut. Za początek istnienia marki Volvo uważa się rok 1927 – wtedy pierwszy raz z fabryki w Hisingen wyjechał „Jacob”. „Jacob” był pierworodnym samochodem Volvo – czterocylindrowym kabrioletem z jesionowo-bukowym nadwoziem.

 

Już wtedy sformułowano trzy założenia marki, które z biegiem lat nie traciły na ważności. Po pierwsze – prosta konstrukcja. Po drugie – wysoka jakość wykonania i dbałość o szczegóły. Po trzecie – własne komponenty.

 

Przedsiębiorstwo rozwijało się bardzo dynamicznie. W 1953 roku powstał najczęściej wybierany model w Szwecji z trzema czwórkami w nazwie. Oznaczały kolejno 4 cylindry w silniku, moc 40 km oraz cztery miejsca osobowe w pojeździe. Volvo było w tym czasie również liderem pojazdów użytkowych – ciężarówek, autobusów i traktorów z silnikami Diesla.

 

W latach 60. Volvo rozpoczęło prawdziwą rewolucję w świecie motoryzacji. Dzięki nowemu zakładowi produkcyjnemu pod Goteborgiem zwiększył produkcję do 200 tysięcy egzemplarzy rocznie. W 1966 roku powstał najbardziej zaawansowany wówczas pojazd – model 144, wyposażony w strefę kontrolowanego zgniotu, pasy na tylnej kanapie i hamulce tarczowe na wszystkich kołach. Kwestie bezpieczeństwa już wtedy były priorytetem. Na początku lat 70. powstało Volvo Technical Center, gdzie pracowano nad kolejnymi rozwiązaniami, przeprowadzano testy i eksperymenty technologiczne. To tu powstawały poduszki powietrzne, teleskopowe zderzaki i system ABS. Lata 70. minęły także pod znakiem aliansów z DAF-em, Renaultem i Peugeotem. Kolejna dekada to z kolei początek silników z turbodoładowaniem i podbój rynków amerykańskich, australijskich i azjatyckich.

 

Znane dziś przedrostki wprowadzono w 1996 roku – coupe zaczęto oznaczać literą C, sedany literą S, zaś kombi literą V. Trzy lata później dział produkcji osobówek został przejęty przez Forda, a w 2010 przez Geely Automobile.

 

Dziś Volvo Cars działa na 180 światowych rynkach, posiada fabryki w niemal 20 krajach i zatrudnia około 40 tysięcy pracowników.

 

Logo Volvo

Warto zaznaczyć, że słowo „volvo” pochodzi od łacińskiego „volvere”, czyli „toczyć się”. Logo Volvo miało nawiązywać do potęgi szwedzkiego przemysłu, opartego na żelazie i stali. Wyeksponowano ją za pomocą symbolu funkcjonującego już w starożytności. W starożytnym Rzymie pierścień ze strzałą wychodzącą z górnej prawej strony symbolizował boga wojny – Marsa. Tzw. iron mark przejęto w szwedzkim przedsiębiorstwie, wzbogacając go ukośną listwą (która miała zastosowanie praktyczne – utrzymać logo na chłodnicy) oraz napis Volvo (wygrawerowany czcionką egyptienne).

 

Volvo - rozwiązania w zakresie elektromobilności

Konstruktorzy marki z siedzibą w Göteborg od lat pretendują do miana lidera elektryfikacji w branży motoryzacyjnej. Celem Volvo jest ograniczyć emisję dwutlenku węgla do 40% w porównaniu z rokiem 2018 oraz osiągnąć neutralność klimatyczną do 2040 roku. W 2017 roku firma Volvo Cars ogłosiła, że po 2019 roku każdy nowy model wprowadzany na rynek będzie posiadał silnik elektryczny. Według założeń, miały to być zarówno samochody w pełni elektryczne, hybrydy typu plug-in, jak i hybrydy tradycyjne. Pojawiły się konkretne wizje: do 2025 roku około 50% pojazdów przeznaczonych do sprzedaży ma być samochodami w pełni elektrycznymi, a drugie 50% hybrydowymi. Słowa, póki co dotrzymano.

 

Za strategię elektromobilności Volvo zostało docenione w raporcie Global Compact przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

 

Samochody elektryczne Volvo

Oferta Volvo na prąd to nie tylko samochody osobowe (Coupe, Sedan, Kombi, SUV). Volvo Truck posiada w swej ofercie aż sześć modeli elektrycznych samochodów ciężarowych. To nie wszystko. Rusza także produkcja ciągników na prąd w różnych wysokościach nadwozia i rozstawach osi. Będzie to możliwe dzięki uniwersalnej platformie używanej przez producenta.

 

Stacje ładowania, ładowarki Volvo

Kierowcy zainteresowani zelektryfikowanymi pojazdami Volvo często pytają, jak długo trwa ładowanie auta. Tymczasem czasy ładowania różnią się m.in. w zależności od sprzętu (wallbox, stacja ładowania, superszybka ładowarka lub standardowe gniazdko domowe), modelu Volvo, a nawet temperatury baterii czy temperatury powietrza. Na stacji ładowania mniej czasu spędzi hybryda typu plug-in, a więcej auto w 100% na prąd. Wychodząc naprzeciw użytkownikom elektryków, Szwedzi nawiązali współpracę z niemiecką firmą Siemens. W efekcie można naładować akumulatory w zaledwie 1,5 godziny, a w 10 minut uzyskać 20 kilometrów zasięgu.

 

Wallboxy Volvo

Najkorzystniej pod względem finansowym wypada ładowanie baterii za pomocą własnego wallboxa. Montaż wallboxów pozwala nie tylko na zasilenie akumulatorów o dowolnej porze (np. w tańszej taryfie) przez dowolny czas. Daje przede wszystkim poczucie komfortu, że gdy domownicy śpią, volvo cicho pracuje nad tym, by rano z pełnym akumulatorem ruszyć w trasę.

 

Ładowanie Volvo

Unia Europejska, rządy państw i władze samorządowe dokładają starań, by ładowanie pojazdów na prąd było dostępne w każdym rejonie. I te starania widać zarówno w przestrzeni publicznej (stacje ładowania w centrach miast, przy instytucjach i ośrodkach przemysłowych), jak i w polityce firm (umożliwiających swoim pracownikom i interesantom ładowanie samochodów na parkingach). Obecnie kupując volvo BEV lub PHEV, mało kto martwi się jeszcze o opcje ładowania w swoim najbliższym otoczeniu – większym problemem jest wybór modelu i opcji wyposażenia.

 

Prosta obsługa urządzenia - ikona

Prosta obsługa
urządzenia

Ekologiczna i ekonomiczna jazda - ikona

Ekologiczna i ekonomiczna
jazda

Bezpieczeństwo instalacji i ludzi - ikona

Bezpieczeństwo instalacji
i ludzi

Serwis door-to-door - ikona

Serwis
door-to-door

Produkty z Polski i Europy - ikona

Produkty z Polski
i Europy

Przetestowane, wysokiej jakości - ikona

Przetestowane, wysokiej
jakości