DS - historia firmy
Marka DS Automobiles to kontynuacja prestiżowej linii modelowej Citroena. Inspiracją dla francuskiego producenta jest legendarny model DS z 1955, który po raz pierwszy zaprezentowano w Salonie Paryskim. André Lefèbvre w latach 30. XX wieku pracował nad nowatorskim projektem VGD („Voiture à Grand Diffusion”). Jego celem było stworzenie samochodu, do którego można byłoby wsiąść bez konieczności zdejmowania kapelusza. Zespół Lefèbvre’a szybko opracował całą koncepcję – oprócz wyglądu pojazdu. Lefèbvre chciał nadać mu nowoczesny, awangardowy kształt, czego nie potrafili osiągnąć pracujący z nim konstruktorzy. Dopiero w latach 50. tego zadania podjął się Robert Puiseux. Był to prawdziwy wyścig z czasem, by zdążyć na paryskie targi motoryzacyjne. Udało się. Wkrótce potem Citroen DS nazywano boginią dróg. Przez lata ulegał ulepszeniom i modyfikacjom, ale styl pozostał ten sam.
Sam producent jako początek istnienia marki DS Automobiles podaje rok 2014 (wyjątkiem są Chiny, gdzie DS uznano za samodzielną markę już dwa lata wcześniej). Samą linię modelową DS powołano już w 2009 roku, a pierwszym pojazdem tej serii był trzydrzwiowy hatchback.
Logo DS
Logo DS Automobiles wprost nawiązuje do identyfikacji wizualnej Citroena. Trójwymiarowy napis DS stworzono z trzech szewronów (jeden w literze D, dwa w literze S). Początkowo logo DS umiejscowiono nad logo Citroena (które stanowiło osłonę chłodnicy) na przedniej masce oraz na klapie bagażnika z napisem „Citroen”. Od 2014 roku, po oficjalnym odłączeniu od macierzystej marki, na osłonie chłodnicy znajduje się właśnie logo DS.
DS - rozwiązania w zakresie elektromobilności
Plany DS Automobiles dotyczące elektromobilności zakładają, że od 2025 roku wszystkie modele tej marki będą dostępne w zelektryfikowanej wersji. W ofercie pojawią się zarówno pojazdy z napędem w 100% elektrycznym, jak i z napędem hybrydowym. Dzięki udziałowi w wyścigach bolidów Formuły E, francuscy konstruktorzy z DS Automobiles zdobyli niezbędną wiedzę i możliwość rozwijania nowatorskich zeroemisyjnych rozwiązań. Ich skuteczność potwierdza zyskanie tytułu Mistrza Świata Formuły E w 2019 r. i 2020 r. W dalszej perspektywie owocem tych starań stało się stworzenie linii wspaniałych, szybkich i jednocześnie przyjaznych środowisku modeli aut do użytku codziennego.
Jeśli chodzi o elektromobilność, dla DS momentem przełomowym okazał się rok 2012, kiedy powstał pierwszy model DS napędzany jednostką hybrydową. Obecnie marka z powodzeniem rozwija linię E-Tense.
Samochody elektryczne DS
Na Mondial Paris Motor Show w 2018 roku DS Automobile zaprezentował swojego słynnego crossbacka. Wyposażono go w silnik elektryczny o mocy 100 kW i akumulatory o pojemności 50 kWh umożliwiające przejechanie 320 km. Pojazd podbił już serca fanów motoryzacji.
Według różnych doniesień, pojazdy DS drugiej generacji mają być budowane na platformie technicznej EMP2.
Stacje ładowania, ładowarki DS
Od elektromobilności nie ma już odwrotu – i bardzo słusznie. Samochody elektryczne to nowe możliwości i niższa szkodliwość dla środowiska. Tym bardziej że ci, którzy mieli okazję przetestować możliwości pojazdów elektrycznych, rzadko chcą wracać do głośnych aut z napędem spalinowym. Dlatego inwestowanie w stacje ładowania stanowi priorytet wielu miast i rejonów, realizujących proekologiczną politykę.
Czy „elektryki” i hybrydy marki DS wymagają specjalnej ładowarki? Nie. W ramach podstawowego wyposażenia pojazdu Francuzi zamontowali najpopularniejsze złącze CCS oraz Type 2. Ładowarki kompatybilne z samochodami elektrycznymi DS znajdziesz w naszej ofercie!
Wallboxy DS
W dziedzinie ładowania rozwiązaniem rekomendowanym przez francuskiego producenta są m.in. wallboxy. Ogólnodostępne ładowarki świetnie się sprawdzają i są bardzo potrzebnym urządzeniem, ale możliwość ładowania pojazdu na terenie własnego gospodarstwa domowego to zupełnie inna jakość użytkowania. Montaż własnego wallboxa przy posesji lub w garażu daje poczucie komfortu i jest ogromną oszczędnością czasu.
Jakie są wymogi techniczne do montażu takiej ładowarki, ile to kosztuje i jak dobrać wallbox do samochodu DS – można się dowiedzieć, kontaktując się z doradcą AmperGo.
Ładowanie DSa
Ile trwa ładowanie akumulatora w DS? Według danych DS Automobiles najkrótszy czas naładowania pojazdów elektrycznych „do pełna” to 1 godz. 13 min (szybką ładowarką 100 kW), a najdłuższy (gniazdkiem domowym 1,8 kW) ponad 31 godzin.
Pomocna w planowaniu ładowania z publicznych terminali może być usługa Charge my Car.
Prosta obsługa
urządzenia
Ekologiczna i ekonomiczna
jazda
Bezpieczeństwo instalacji
i ludzi
Serwis
door-to-door
Produkty z Polski
i Europy
Przetestowane, wysokiej
jakości