Ładowarki, wallboxy do Volkswagena e-Craftera
Naścienne stanowiska do ładowania floty „elektryków” są częstym wyborem w sektorze transportowym i logistycznym. Wallboxy zajmują mniej miejsca niż ładowarki stojące, a nadal mogą ładować dwa pojazdy w tym samym czasie. Wallboxem o mocy 7,2 kW naładujemy baterie e-Craftera w czasie 5 godzin i 20 minut. Oferta ładowarek do aut Volkswagena z napędem elektrycznym jest spora – oferujemy doradztwo w wyborze optymalnego urządzenia, a także audyt techniczny instalacji i montaż.
Stacje ładowania do VW e-Craftera
W elektrycznych Volkswagenach zastosowano gniazdo Type2 oraz CCS, więc e-Craftera można naładować niemal we wszystkich europejskich stacjach ładowania. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdy potrzebujemy zasilić akumulatory w trasie pomiędzy punktem A i B. Większość polskich miast realizuje strategie elektromobilności i posiada strefy bezemisyjne, więc terminali powinno sukcesywnie przybywać w ciągu najbliższych miesięcy. Ich dostępność można sprawdzić w aplikacji My Volkswagen lub We Connected.
Korzystając ze stacji ładowania, kierowcy Volkswagena powinni pamiętać o tym, że maksymalna moc ładowania prądem przemiennym (AC) to 7 kW, a prądem stałym (DC) to 40 kW.
Volkswagen e-Crafter zasięg
Według norm NEDC, zasięg dostawczego VW wynosi 173 km – realnie daje to ok. 130 km. E-Crafter świetnie sprawdza się więc w przestrzeni miejskiej, gdy po skończonej pracy wraca do bazy podładować akumulatory.
Samochód elektryczny Volkswagen e-Crafter
Elektryczna wersja Craftera wizualnie niemal niczym nie różni się od wersji spalinowej, dopiero wprawne oko dostrzeże emblemat na grillu. Jeśli chodzi o wnętrze, inaczej w e-Crafterze wyglądają zegary – zostały dostosowane do parametrów istotnych dla jazdy na prądzie. Producent uważa, że e-Crafter świetnie sprawdzi się w branży serwisowej, medycznej, budowlanej i służbie porządku publicznego (stąd w kabinie są trzy wygodne miejsca). Wykorzystując platformę MEB, zaopatruje świat w 136-konne zeroemisyjne furgony VW.
Miejskie pojazdy użytkowe pokonują 70-100 km dziennie – tyle pokazały wyniki współpracy z firmami kurierskimi. E-Crafter na jednym ładowaniu może pokonać ok. 130 km (z włączoną klimatyzacją trochę mniej). Komfort jazdy jest ogromny – pomimo sporych gabarytów (5986 mm długości, 2040 mm szerokości, 1 tony ładowności i 3500 kg maksymalnej masy własnej) e-Crafter to bardzo zwrotny pojazd. Podczas jazdy miejskiej można nim łatwo i przyjemnie manewrować na drodze. Kierowcy chwalą szybkie przyspieszenie, niski środek ciężkości i lekkie hamowanie. Wyjazd z miasta nie jest już tak obiecujący – producent ograniczył maksymalną prędkość do 90 km/h. Oznacza to ustawienie się w kolejce z TIRami na prawym pasie.
Z pozostałych parametrów, e-Crafter charakteryzuje się: zużyciem energii 29,1 kWh/100 km, akumulatorem litowo-jonowym 35,8 kWh i pojemnością bagażnika 10700 litrów.
Ładowanie VW e-Craftera
Akumulator e-Craftera najszybciej jest zasilić w standardzie CCS (Combined Charging System, tzw. Combo). Ładowanie szybkimi ładowarkami do 80% to kwestia 45 minut. Najdłużej – 17 godzin, czyli bez zaskoczeń – trwa ładowanie z domowego gniazdka 2,3 kW. Stacje typu wallbox wykorzystujące prąd przemienny 7,2 kW poradzą sobie z e-Crafterem w niecałe 5,5 godziny.
Niektórzy zwracają uwagę na to, że ponieważ jest to furgon z podwyższonym dachem, odpada ładowanie w podziemnych parkingach miejskich (e-Crafter ze swoimi 3055 mm wysokości zwyczajnie się tam nie zmieści).
VW e-Crafter cena
Czy flota furgonów Crafter na prąd się opłaca? Za furgon VW produkowany we Wrześni na start zapłacimy od 245 000 zł netto. Oszczędności widać dopiero w czasie użytkowania. Na plus należy policzyć 2-letnią gwarancję fabryczną na pojazd, 8-letnią gwarancję na akumulator, bezpłatne parkowanie. Jak wiadomo, ceny prądu w zestawieniu z kosztami tankowania wypadają bardzo korzystnie.
Prosta obsługa
urządzenia
Ekologiczna i ekonomiczna
jazda
Bezpieczeństwo instalacji
i ludzi
Serwis
door-to-door
Produkty z Polski
i Europy
Przetestowane, wysokiej
jakości