Tesla - historia firmy
Historia tej amerykańskiej marki rozpoczyna się w 2003 roku w Kalifornii z inicjatywy grupy inżynierów z Elonem Muskiem na czele, którzy postawili przed sobą ambitny cel udowodnienia całemu światu, że samochody elektryczne mogą być szybsze i wygodniejsze od swoich spalinowych odpowiedników, zbliżając jednocześnie ludzkość do rezygnacji z degradujących środowisko naturalne paliw kopalnych.
Pierwszym dzieckiem, przedstawionym światu po pięciu latach intensywnych prac, był model Roadster. Pojazd ten, oparty na konstrukcji Lotusa Elise, stanowił pierwszy krok ku stworzeniu rozwijanego po dziś dzień Modelu S – ekskluzywnego sedana o przyspieszeniu 0-100 km/h poniżej 3 sekund, bezprzewodowymi aktualizacjami oprogramowania i kilkusetkilometrowym zasięgu, o których reszta branży mogła jedynie pomarzyć. Następne w kolejności Model 3 oraz SUV-y Model X i Model Y pokazują, jak łatwo możemy odejść od silników paliwowych, osiągając jednocześnie jeszcze wyższy poziom komfortu.
Tesla - logo
Logo Tesli to kolejny dowód na to, jak wiele smaczków może kryć się za pozornie prostym designem. Inicjał “T”, który widzimy na pierwszy rzut oka, przedstawia bowiem – zgodnie ze słowami Elona Muska – przekrój silnika elektrycznego. Dolna część stanowi odniesienie do jednego z biegunów ruchomego wirnika, a odseparowana górna kreska zaś – stojana. Całość jest przykładem dobrze przemyślanej ikonografii, uwidaczniającej się także w innych przedsięwzięciach Muska, takich jak SpaceX czy The Boring Company.
Tesla - rozwiązania w zakresie elektromobilności
Myli się ten, kto uważa, że Tesla jest jedynie producentem samochodów elektrycznych. W rzeczywistości marka cały czas rozwija swój własny ekosystem, zorientowany na pełne wykorzystanie możliwości zrównoważonej energii i skoncentrowany wokół rozwiązań, takich jak Powerwall, Powerpack oraz Solar Roof. Dzięki nim, zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa, zyskują możliwość wytwarzania, magazynowania oraz korzystania z energii odnawialnej w prosty i jak najbardziej efektywny sposób.
Prawdziwy symbol potęgi Tesli stanowi jednak Gigafactory 1 – unikalna na skalę światową fabryka, produkująca najbardziej wydajne ogniwa elektryczne. To właśnie w niej powstają baterie do samochodów marki, bezustannie ulepszane pod okiem najlepszych naukowców i inżynierów na świecie.
Samochody elektryczne Tesla
O ile markę tę kojarzymy Polsce głównie z limuzynami Model S, tak należy mieć na uwadze, że ostateczny cel Elona Muska stanowi stworzenie kompleksowej oferty samochodów, przeznaczonych na każdą kieszeń, mających na zawsze zrewolucjonizować ruch uliczny, czyniąc go maksymalnie przyjaznym dla środowiska naturalnego. Zapowiedź ich realizacji są zwłaszcza modele z linii 3 oraz X i Y, będące odpowiedzią na potrzeby zarówno zwykłych kierowców, jak i wielbicieli miejskich SUV-ów.
Stacje ładowania, ładowarki Tesla
Samochody Tesli bez wątpienia imponują swoimi zasięgami. Najbardziej budżetowy Model 3 jest w stanie przejechać na jednym ładowaniu do 614 km, a Model S – aż 652 km*. Z uwagi na ciągle zwiększającą się ilość ładowarek samochodów elektrycznych w przestrzeni publicznej, obawy o rozładowanie w najmniej oczekiwanym momencie przestają mieć jakiekolwiek znacznie.
Pełnię komfortu z napędu elektrycznego poczujemy jednak dopiero w momencie zakupu swojej własnej stacji ładowania w formie stojącej lub wygodnego wallboxa. Dostępne w naszej ofercie ładowarki do Tesli są w stanie naładować akumulatory najszybciej, jak to tylko możliwe, gwarantując ci gotowość do wyruszenia nawet w najdalszą podróż.
*Oficjalne dane ze strony producenta na podstawie badań WLTP
Wallboxy do Tesli
Za najwygodniejsze rozwiązanie w kwestii ładowania samochodów elektrycznych uznaje się powszechnie wallboxy, czyli ładowarki przeznaczone do montażu na ścianie. Rozwiązanie to cechuje przede wszystkim wysoka ergonomia, szybkość ładowania oraz możliwość montażu w niemal każdym garażu lub na parkingu podziemnym.
Poszczególne modele stacji typu wallbox do Tesli, dostępne w naszym asortymencie, oferują szeroki przekrój dostępnych mocy oraz funkcjonalności, znacząco zwiększających wydajność i szybkość procesu ładowania. Co więcej, są one w pełni kompatybilne z rozwiązaniami typu smart home. Dzięki temu możesz uczynić swój samochód częścią spójnego i wysoce inteligentnego systemu, zmniejszającego zużycie prądu i maksymalizującego wygodę codziennego życia.
Ładowanie Tesli
Samochody Tesli są w pełni przystosowane do niemal wszystkich publicznych stacji ładowania. W tym miejscu nie sposób zapomnieć o autorskim rozwiązaniu Amerykanów, czyli wciąż rozbudowanej sieci stacji Tesla Supercharger, dostępnych w naszym kraju m.in. w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Rzeszowie, zapewniających specjalne rozwiązania, przekładające się na najszybsze możliwe ładowanie samochodów producenta. Przykład? 15 minut ładowania Superchargerem w zupełności wystarczy, by podstawowy Model 3 przejechał aż 299 km!
Większość posiadaczy samochodów od Tesli decyduje się ostatecznie na zamontowanie własnej stacji ładowania w garażu lub w pobliżu swojego miejsca na parkingu podziemnym. Zoptymalizowane oprogramowanie, bez przerwy czuwające nad bezpieczeństwem i szybkością ładowania poprzez zarządzanie mocą, może sprawić, że problem pustego baku – a w tym przypadku ogniw – będzie stanowił dla ciebie jedynie pieśń przeszłości.
Prosta obsługa
urządzenia
Ekologiczna i ekonomiczna
jazda
Bezpieczeństwo instalacji
i ludzi
Serwis
door-to-door
Produkty z Polski
i Europy
Przetestowane, wysokiej
jakości