Ładowarki, wallboxy do Mercedesa EQV
No dobrze, a jak wygląda sprawa z ładowaniem elektrycznego vana? EQV posiada złącza ładowania Typ 2 i CCS, bez problemu można go też ładować w warunkach domowych. Przy czym mocą 2,3 kW zasilimy go w ok. 50 godzin. Szybciej i wygodniej niż ze standardowego gniazdka można go naładować choćby dzięki ładowarkom naściennym. Wallbox 11 kW sprawi, że EQV w mniej niż 10 godzin będzie w 100% gotów do drogi.
Wallboxy lub ładowarki stojące do prywatnego użytku są rozwiązaniem polecanym przez niemal wszystkich właścicieli pojazdów elektrycznych. Nie tylko pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze – są po prostu wygodne i bezpieczne w użytkowaniu.
Kontaktując się z nami, dowiesz się, które z wallboxów sprawdzą się w twojej sytuacji i będą kompatybilne z Mercedesem EQV. Na dodatek, jeśli masz takie życzenie, nasi instalatorzy zamontują u ciebie wybraną ładowarkę – niezależnie od lokalizacji.
Stacje ładowania do Mercedesa EQV
Na swojej stronie producent zapewnia, że średnie zużycie energii elektrycznej w Mercedesie EQV wynosi 27 kWh/100 km. Jej poziom z 10% można podnieść do 80% już w 45 minut. Jest to możliwe na stacji szybkiego ładowania mocą 110 kW. W Polsce takich terminali jest jeszcze niewiele, ale halo, elektromobilna infrastruktura ma tendencję wzrostową.
W popularniejszych u nas stacjach szybkiego ładowania (działających z mocą 50 kW) zasilenie vana do 80% zajmuje 80 minut.
Trasę Mercedesa można zaplanować z funkcją Electric Intelligence, która wprawdzie szybkie ładowarki traktuje priorytetowo, ale uwzględnia też standardowe stacje ładowania. Warto dodać, że producent zapewnia klientom roczne członkostwo w IONITY.
Samochód elektryczny Mercedes EQV
Debiutujący w 2019 roku Mercedes-Benz EQV jest pierwszym elektrycznym vanem, który plasuje się w klasie premium. Nadwoziem i wnętrzem przypomina swój spalinowy odpowiednik klasy V, nie wyłączając ekranów multimedialnych i zegarów. Został zaprezentowany jako funkcjonalny van VIP. Sportowy akcent pojazdu uwidacznia się LED-owych reflektorach, zgrabnej sylwetce i 19-calowych felgach.
Aby nadać modelowi EQV uniwersalny, wielofunkcyjny charakter, Mercedes umożliwił elastyczne konfigurowanie wnętrza według potrzeb. Można dowolnie ustawiać fotele lub zwiększać powierzchnię bagażową. Dodajmy, że pojemność bagażnika to 990 litrów. Jest też ekstradługi wariant EQV, w którym pojemność bagażnika to 1390 litrów. Energia jest magazynowana w litowo-jonowym akumulatorze o pojemności użytkowej 90 kWh. Dzięki umiejscowieniu baterii w podwoziu, zostaje zachowana przestrzeń w kabinie. Co ciekawe, użyteczna pojemność baterii w EQV jest zbliżona do pojemności w Tesli Model S i X.
Jeśli chodzi o maksymalne osiągi, to vanem pojedziemy z prędkością 160 km/h, a do setki przyspieszymy w 10 sekund. Maksymalny zasięg oferowany przez EQV to 356 km, moc – 204 KM, a moment obrotowy – 262 Nm.
Ładowanie Mercedesa EQV
Użytkownicy EQV mogą korzystać z obszernego elektromobilnego systemu oferowanego przez markę. Poza domem bez trudności skorzystamy z sieci punktów ładowania. Do naszej dyspozycji są nie tylko wallboxy w podziemnych garażach galerii handlowych (bo przypomnijmy, van mieści się na wysokość!) czy na parkingach centrów biznesowych. W trasie z odsieczą ruszą nam też szybkie ładowarki.
Aby pokonać e-vanem EQV 100 km, wystarczy 15 minut szybkiego ładowania. Jeśli chodzi o ładowanie baterii do 100%, stacja DC 50 kW zasili pojazd w 1 godz. 20 min., a stacja 100 kW w 45 minut. Warto dodać, że maksymalna moc ładowania to w EQV 110 kW.
Mercedes EQV cena
Klienci zainteresowani vanem Mercedesa ze znaczkiem premium muszą się przygotować na wydatek od ok. 339 tys. (Mercedes EQV w ekstradługiej wersji kosztuje ok. 4-7 tys. więcej). Sporo, ale to i tak najtańszy w Polsce model z baterią 90 kWh.
Prosta obsługa
urządzenia
Ekologiczna i ekonomiczna
jazda
Bezpieczeństwo instalacji
i ludzi
Serwis
door-to-door
Produkty z Polski
i Europy
Przetestowane, wysokiej
jakości