799 353 207

pon. - pt.: 09:00 - 17:00

Wallboxy do samochodów elektrycznych – polecane modele

Chcesz szybciej ładować samochód elektryczny w komfortowych, domowych warunkach? Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup wallboxa. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w takie urządzenie i dowiedz się, jakie modele warto rozważyć.

Ładowarka mobilna a wallbox

Obecnie większość nowych samochodów elektrycznych jest wyposażona przez producenta w ładowarkę mobilną. Jest to dobre rozwiązanie, jeżeli wybieramy się w dalszą podróż tam, gdzie może nie być możliwości naładowania naszego elektryka. Jednym z głównych ograniczeń tych urządzeń jest jednak moc ładowania, która najczęściej wynosi ok. 2.6 kW. Takie ładowarki mogą być kłopotliwe w codziennym użytku, dlatego warto rozważyć zakup wallboxa.

 

Poniżej przygotowaliśmy kilka propozycji ładowarek typu wallbox, które bez problemu skrócą czas uzupełniania energii w pojeździe. Dla przykładu BMW i3 w wyposażeniu posiada wspomnianą ładowarkę mobilną o mocy 2.6 kW i baterie o pojemności 37,9 kWh. Potrzebny czas na naładowanie akumulatorów wynosi w tym przypadku ok. 14 godzin. Jeśli nasza instalacja elektryczna w domu pozwala na zamontowanie wallboxa o mocy 11 kW, czas ładowania skrócimy do ok. 4 godzin. To pokazuje, jak bardzo te urządzenia są efektywne w ładowaniu samochodów elektrycznych.

Jaki wallbox do auta elektrycznego wybrać?

Zastanawiasz się, jaki model ładowarki wybrać? Poniżej znajdziesz polecane wallboxy do samochodów elektrycznych z naszej oferty – jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze konkretnego modelu, skontaktuj się z naszymi specjalistami!

 

Pierwszym z polecanych modeli jest Green Cell EV14 – ekonomiczne urządzenie, które umożliwia ładowanie z najwyższą dostępną dla prądu przemiennego mocą – 22 kW. Wallbox jest kompatybilny z pojazdami BEV i PHEV dzięki zintegrowanemu kablowi zakończonemu wtykiem Type 2 (IEC 62196-2). Co więcej, automatycznie wykrywa wszelkie nieprawidłowości w sieci. Solidna, odporna na wilgoć obudowa (zgodna z normą IP66) czyni go odpornym na czynniki zewnętrzne. Green Cell EV14 wyposażono w ekran LCD, który wyświetla najważniejsze parametry ładowania.

Green Cell Wallbox 22 kW
Green Cell Wallbox 22 kW

Najmniejsza ładowarka ścienna o maksymalnej mocy 22 kW to właśnie Zaptec Go. Waży zaledwie 1,3 kg, jednak rozmiar i moc to nie jedyne powody, dla których rekomendujemy ten norweski model wallboxa. Przekonuje nas funkcjonalne rozwiązanie, które łatwo można skonfigurować z dowolną siecią jedno- lub trójfazową. Zaptec Go łączy się z też z sieciami WIFI i LTE, automatycznie się aktualizuje, a do tego wyposażono go w najnowocześniejsze technologie. Uniwersalność w wykonaniu Norwegów oznacza też, że niezależnie od temperatury (30-stopniowy mróz lub 40-stopniowe upały), ich wallboxy pracują bezbłędnie.

Zaptec Go
Zaptec Go

Urządzeniem, które również niezawodnie funkcjonuje w skrajnych temperaturach (przedział -30 °C do +55 °C) jest ładowarka Webasto Pure. Niemiecki producent postawił na prostotę, bezpieczeństwo i komfort. Każdy element i każda funkcja mają tu swoje uzasadnienie. Urządzenie pozostawia też spore pole manewru użytkownikom – mogą samodzielnie regulować moc wyjściową pomiędzy 11 kW a 22 kW. Webasto Pure ma też wbudowane zabezpieczenie przed upływem prądu stałego, co znacznie obniża koszty i poziom trudności instalacji.

Webasto Pure
Webasto Pure

W kategorii „urządzenia do ładowania w domu” polecamy rozważyć ładowarkę Eve Single S-line. Produkt został zaprojektowany przez Holendrów w taki sposób, że by idealnie wpisywał się w potrzeby użytkownika indywidualnego. Nawet jeśli on jeszcze o tym nie wie. Eve Single S-line zaskakuje szeregiem możliwości inteligentnego zintegrowania z domem. Co więcej, może być zarówno wallboxem, jak i ładowarką stojącą. Ten model ładowarki wiszącej Alfen jest funkcjonalny, lekki, trwały i ma dobry stosunek jakości do ceny. Jeśli chodzi o moc, jest dostępny w dwóch wariantach: standardowej (maksymalna moc ładowania 7,4 kW) i Plus (maksymalna moc ładowania 11 kW).

Alfen Eve Single S-line
Alfen Eve Single S-line

Zakup wallboxa do auta elektrycznego - czy warto?

Podsumowując, kupno wallboxa wydaje się bardzo dobrym pomysłem, jeśli mamy przystosowane do tego miejsce np. w garażu. Dzięki niemu proces ładowania jest znacznie szybszy i wydajniejszy niż w przypadku ładowarki mobilnej, co z kolei przekłada się na większą oszczędność czasu.

Logo Ampergo

Kim jesteśmy?

Specjalizujemy się w ładowarkach do samochodów elektrycznych i stacjach ładowania. Doradzamy w zakresie zakupu i montażu stacji o przeznaczeniu prywatnym i komercyjnym. Zależy Ci na superszybkim ładowaniu, wysokiej wydajności, a może chciałbyś zainwestować w rozwiązania modułowe, które będziesz mógł stopniowo rozwijać? Jeżeli chciałbyś dowiedzieć sie więcej na temat dostępnych technologii ładowania samochodów elektrycznych, zasad działania i bezpieczeństwie ładowarek i wallboxów, a także ich optymalnych parametrów technicznych, skorzystaj z naszej pomocy. Mamy nadzieję, że wiedza, którą dzielimy się na naszym blogu, pomoże w podjęciu najlepszych decyzji dot. zakupu stacji ładowania.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami
Credit Agricole raty

Możliwość kupna na
raty 0%