799 353 207

pon. - pt.: 09:00 - 17:00

Tanie nie znaczy kiepskie – test markowych wallboxów na każdą kieszeń

Czy da się kupić porządną ładowarkę do samochodu poniżej 4000 tysięcy złotych? Czy będzie ona bezpieczna dla mojej instalacji i samochodu? Czy nie będzie się psuła? Czy szybko naładuje mój samochód? Czy będę mógł ją połączyć z telefonem? Dużo pytań, ale odpowiedź jest jedna – tak! Dzisiaj przetestujemy wallboxy za rozsądne pieniądze, które mamy nadzieję – spełnią twoje oczekiwania! Biorąc pod uwagę posiadany budżet (4000 złotych), porównamy ze sobą ładowarki: polską Green Cell, norweską Zaptec, niemiecką Webasto i holenderską Alfen. Potraktuj ten artykuł jako poradnik, który mamy nadzieję, pomoże ci w podjęciu świadomej decyzji o wyborze konkretnego modelu.

Green Cell - budżetowo, ale solidnie!

Green Cell to polska marka zajmująca się produkcją ładowarek oraz baterii, obecna na rynku od 2008 roku. W ostatnich latach wypuściła produkty do ładowania samochodów elektrycznych i hybryd plug-in, którym zdecydowanie warto się przyjrzeć. Weźmy pod lupę najpopularniejszą chyba ładowarkę Green Cell EV14.

Wallbox GC EV PowerBox
Wallbox GC EV PowerBox

W naszym teście na podium w kategorii „budżetowe” znajduje się właśnie Green Cell Wallbox 22kW z kablem Type 2. „Budżetowe” w tym przypadku wcale nie oznacza „najsłabsze” – wręcz przeciwnie. Za 2 490,00 złotych otrzymujemy ponadprzeciętnie wydajne urządzenie z zaawansowanymi zabezpieczeniami i inteligentnym systemem diagnostycznym. System ten automatycznie wykrywa wszelkie usterki w sieci elektrycznej. Aluminiowa, szczelna obudowa PowerBoxa chroni go przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Green Cell oferuje tu zaskakująco zaawansowaną elektronikę – wyświetlacz LCD na bieżąco informuje o parametrach ładowania.

Alfen - czyli coś więcej za niewiele więcej

W ciut wyższej cenie (2 890,00 zł brutto) dostaniesz Alfen Eve Single S-line, typowo domową ładowarkę posiadającą między innymi detekcję prądu stałego DC 6mA czy wbudowany licznik energii elektrycznej. Można ją zamontować zarówno na ścianie, jak i na słupku. Posiada lekką, poliwęglanową i trwałą obudowę, dobrze sprawdzającą się także w warunkach zewnętrznych. Model Eve Single S-line w wersji standard operuje mocą 3,7 kW-7,4 kW. Za dopłatą można wybrać model o mocy 11 kW.

Alfen Eve Single S-line - ładowanie samochodu
Alfen Eve Single S-line

Zaptec Go - maksimum możliwości w minimalnej formie

Zaptec jest norweskim liderem w dziedzinie inteligentnych rozwiązań do ładowania pojazdów. Zdobył uznanie na całym świecie, co potwierdzają liczne nagrody, m.in. Red Dot Design Award. W budżecie do 4000 złotych uwagę zwraca przede wszystkim wallbox Zaptec Go – to prawdopodobnie najmniejsza ładowarka na świecie o wadze 1,3 kg i cenie 3 590,00 złotych brutto. Najmniejsza, a jednocześnie oferująca maximum możliwości – ładowanie do 22 kW w szerokim spektrum temperatur (-30°C do +40°C) i gamie dostępnych kolorów obudowy (Czerń Asfaltu, Biel Chmury, Błękit Północy, Zieleń Mchu, Szarość Skały, Brąz Drewna). Jest konfigurowalna dla zasilania 1 i 3-fazowego. Norwedzy zadbali o maksymalnie łatwą obsługę, m.in. regulację mocy.

Zaptec Go
Zaptec Go

Warto wiedzieć, że z aplikacją Zaptec można osobiście zarządzać procesem ładowania lub zdalnie przeprowadzić proces konserwacji urządzenia.

Webasto - niemiecka jakość w rozsądnej cenie

Za 2 990,00 zł brutto można mieć u siebie ładowarkę Webasto Pure ze wbudowaną detekcją prądu stałego - tzw. DC monitoringiem. W dalszej perspektywie szybko, wygodnie i beztrosko ładujesz swój samochód, wiedząc, że kwestie bezpieczeństwa działają tu na najwyższym poziomie. Ładowarka jest prosta, kompaktowa, sygnalizuje status pracy diodami i wykorzystuje wtyczkę Type 2. Każdy element wykonano z najwyższej jakości materiałów i poddano testom.

Webasto Pure
Webasto Pure

Jeśli chodzi o producenta, jest to niemiecka firma dostarczająca m.in. systemy klimatyzacji, systemy grzewcze do środków transportu i ładowarki samochodowe. Oferuje spersonalizowane stacje ładowania na potrzeby domowe i biznesowe. Webasto Pure należy do uniwersalnych modeli, dostępnych w wersji 11 kW i 22 kW, w zależności od zapotrzebowania.

Co wybrać?

Zastanawialiśmy się długo, jakiej odpowiedzi udzielić na to pytanie. Green Cell to dobry wybór dla osób, które potrzebują tylko i wyłącznie naładować swój samochód, nie płacąc za ładowarkę zbyt wiele. Niestety łączy się to z koniecznością posiadania odpowiednio dostosowanej instalacji elektrycznej. Klienci, którzy dołożą kilkaset złotych więcej, będą cieszyć się z udogodnień firmy Alfen lub pełnej kontroli i bezpieczeństwa wallboxa Webasto. Alfen oferuje przydatne funkcjonalności i dowolny sposób montażu. Jeśli chodzi o Webasto, mimo że w tym przypadku w standardzie nie ma zbyt wielu gadżetów, to wysoka jakość urządzenia rekompensuje wszystko. Z kolei na korzyść Zapteca przemawiają rozmiary i względy estetyczne. Przedstawiliśmy możliwie najbardziej zróżnicowane rozwiązania na dobrym poziomie, których cena nie przekracza 4000 złotych. Wybór należy do ciebie!

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w dopasowaniu ładowarki do swojego samochodu i instalacji elektrycznej, skontaktuj się z nami – doradzimy ci najlepszy model.

Logo Ampergo

Kim jesteśmy?

Specjalizujemy się w ładowarkach do samochodów elektrycznych i stacjach ładowania. Doradzamy w zakresie zakupu i montażu stacji o przeznaczeniu prywatnym i komercyjnym. Zależy Ci na superszybkim ładowaniu, wysokiej wydajności, a może chciałbyś zainwestować w rozwiązania modułowe, które będziesz mógł stopniowo rozwijać? Jeżeli chciałbyś dowiedzieć sie więcej na temat dostępnych technologii ładowania samochodów elektrycznych, zasad działania i bezpieczeństwie ładowarek i wallboxów, a także ich optymalnych parametrów technicznych, skorzystaj z naszej pomocy. Mamy nadzieję, że wiedza, którą dzielimy się na naszym blogu, pomoże w podjęciu najlepszych decyzji dot. zakupu stacji ładowania.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami
Credit Agricole raty

Możliwość kupna na
raty 0%